Ralli Şampiyonası Akdeniz’e İniyor

0
2352

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası 2. yarışı olan Akdeniz Rallisi, 17-19 Mayıs tarihlerinde Gülgün Süt Ürünleri ana sponsorluğunda KKTOK tarafından organize ediliyor.

34 araç ve 68 sporcunun, toplam uzunluğu 537,82 kilometre olan rallide 110,05 kilometrelik 10 özel etapta mücadele edecekler. 17 Mayıs Cuma gecesi Girne Yat Limanı’nda gerçekleşecek start seremonisi ile başlayacak Akdeniz Rallisi’nde ilk gün, Girne şehir içerisinde hazırlanan seyirci özel etabı geçilecek. Geçtiğimiz yıl binlerce kişinin izlediği etabın, bu yıl da aynı ilgiye sahne olması bekleniyor.

Girne Amerikan Üniversitesi‘nin servis alanı olarak ev sahipliği yapacağı organizasyonun ikinci günü 18 Mayıs Cumartesi Görneç ve Çeşme etaplarını ikişer kez, Lefkoşa Cemsa’da bulunan seyirci özel etabı da bir kez geçildikten sonra gün noktalanacak. 19 Mayıs Pazar günü ise, sırası ile Balıkesir ve BRT özel etaplarını ikişer kez geçecek olan ekipler, Girne Yat Limanı’ndaki finiş podyumunda ralliyi sonlandıracaklar.

Bu yarış öncesinde 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası‘nda Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibi lider konumda bulunurken, markalar şampiyonasında Castrol Ford Team Türkiye, takımlar şampiyonasında ise BC Vision Motorsport ilk sırada yer alıyor.

Facebook Yorumları

yorum