Körfez’de Hava Şartları Pilotları Zorladı

0
9488

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Körfez Yarış Pisti‘nde organize edilen 2019 Türkiye Karting Şampiyonası 3. Ayak yarışı 18-19 Mayıs tarihlerinde koşuldu. Sporcuların zaman zaman yüzünü gösteren yağmur nedeniyle lastik seçimi konusunda zorlandıkları hafta sonunda 4 ayrı kategoride 18 sporcu direksiyon başına geçti.

Geleceğin şampiyon pilotlarının kıyasıya çekişmesine sahne olan Mini kategoride, damalı bayrağı 3 yarışta da ilk sırada geçmeyi başaran Hakkı Dorum birinciliğin sahibi olurken, ikinciliği Batı Ege Yıldırım ve üçüncülüğü de İskender Zülfikari elde etti.

Formula Junior kategorisinde ise milli sporcu Ömer Asaf Kolot 3 yarışı da kazanarak günü ilk sırada tamamlamayı başaran isim oldu. Bu kategoride Yiğit Arslan ikinciliği kazanırken, Kerim Sulyak üçüncülüğün sahibi oldu.

Formula Senior kategorisinde Ehad Türker bir kez daha podyumun en üst basamağında yer alırken, Zekai Özen ikinciliği ve Kerem Kahraman da üçüncülüğü kazanan sporcular oldular.

Veteranların kategorisi Formula Master’da 3 birincilikle Mehmet Çınar ilk sırayı elde ederken, Mehmet Yaman ikinci ve Cem Yudulmaz da üçüncü olarak podyumu tamamladılar.

2019 Türkiye Karting Şampiyonası‘nda 4.ayak yarışları, 21-22 Haziran tarihlerinde İstanbul’da yer alan Tuzla Park pistinde gerçekleştirilecek.

Facebook Yorumları

yorum