Zafer Vatansever Kupası Orhangazi’de

0
10090

Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK, Zafer Vatansever Otokros Kupası yarışlarını 19-20 Ekim tarihlerinde Bursa Orhangazi’de gerçekleştirecek. Orhangazi Belediyesi katkılarıyla düzenlenecek olan organizasyon kapsamında, İznik Gölü kenarında yer alan Gölkenarı Spor Tesisleri otokros parkurunda 3 ayrı yarış koşulacak.

12 Mayıs Cumartesi günü 09:30-10:00 arası yapılacak idari ve teknik kontrol ile başlayacak hafta sonunda; Cumartesi günü 1. yarış ile, 2. yarışın sıralama turları, 13 Mayıs Pazar günü de saat 09:45′ten itibaren 2.yarış ile 3. yarış gerçekleştirilecek. Organizasyon saat 17:00′deki ödül töreni ile son bulacak.

Bu yıl içinde en az üç mahalli otokros yarışına katılan ve kategorilerinde ilk 5’e giren sürücüler, 23-24 Kasım tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti‘nde düzenlenecek olan Türkiye Rallikros Şampiyonası finaline katılma hakkı elde edecekler. Çoklu çıkış formatında yapılacak final yarışında, kategorilerini kazanan sürücüler,  Türkiye Rallikros Şampiyonluklarını kazanacaklar.

Facebook Yorumları

yorum