Volkicar´ın Uluslararası Başarısı

0
1659

Volkicar ile Dünyada yayılmaya devam eden V1 Challenge organizasyonun Azerbaycan lansmanı Bakü’de yapıldı. Şampiyonlar Şampiyonası konsepti ile 14 birbirinden hızlı ve ünlü pilot Kristal Hall’da 15.000 kişinin önünde yarıştı.

Eurovision şarkı yarışmasına ev sahipliği yapan ve V1 organizasyonu için kapılarını bir kez daha açan Kristal Hall, VOLKICAR’ları izlemek isteyen binlerce seyircinin coşkusuna sahne oldu. Volkan Işık ve ekibi tarafından tasarlanan ve gerçekleştirilen bu şampiyonlar şampiyonası yarışı, 1 yıllık bir hazırlık sürecinin sonucu olarak ortaya çıktı. Toplamda 250  kişiyi aşkın  bir ekiple  gerçekleştirilen yarışta 15.000’i aşkın seyirci vardı. Sahneye çıkan ünlü  gurup vokaPeople’ın mini konseri,  İtalyan ekibi Mirabilandia Stuntman’ın benzersiz akrobasi araç showları, özel hazırlanan co-drive turları ve Red Bull drift  gösterileri ile seyircilerin coşkusu tavan yaptı.

V1 Challenge , Şampiyonlar Şampiyonası’nın  Dünyadaki Yeni Adı Olmaya Adım Attı

Özel olarak hazırlanan pistte, çiftli kalkış yapılarak, birbirlerine karşı yarışan pilotlar güne büyük bir heyecan kattı. Sıralama turları sonrası eşleşen pilotlar damalı bayrağın altından rakibinin önünde geçme mücadelesi verdi. Belçika’dan Patrick Snijers, Portekiz’den Miguel Jorge Ribeiro De Campos, İtalya’dan Luca Betti, Almanya’dan Harry Muller, Lübnan’dan Abdo Feghali, Fransa’dan Anthoine Hubert gibi tanınmış sporcuların yanı sıra Bulgaristan, Moldova, Azerbaycan, Türkmenistan ve Hırvatistan’dan toplam 14 pilot VOLKICAR’lar ile mücadele etti. Ülkemizi 2011 V1 Challenge Şampiyonu Burak Çukurova’nın temsil etti. Burak Çukurova sıralama turlarında dördüncü zamana imza attı. Ardından yapılan kura çekiminde İtalyan rallici Luca Betti ile ilk tur için eşleşen Çukurova, 1-0 geriye düşse de 2-1 kazanarak bir üst tura çıktı. Bu turda Lübnanlı drift ve ralli pilotu Abdo Fegali ile mücade eden Çukurova 2-0 kaybederek elenmiş oldu. Pilotumuz yarışı izlemeye gelen 15.000 seyircinin büyük alkış ve desteğini aldı.

Para Ödülleri Sportif Rekabete Heyecan Kattı

Abdo Fegali, Burak Çukurova’dan sonra Azeri pilot Adil Axundov’u da eleyerek yarışı 3. olarak tamamlarken Alman drift şampiyonu Harry Muller ikinci, Fransa’nın genç yeteneği Anthoine Hubert ise birinciliği elde etti. Birinci gelen pilot 10.000 Euro para ödülünü Azerbaycan Otomobil Federasyonu Başkanı Anar ALAKBAROV’dan aldı.İkinci olan pilot 5.000 Euro ödül kazanırken üçüncü olan pilot 2.000 Euro’luk ödülünü Volkan Işık’tan aldı.

Volkan Işık, V1 Uluslararası hedefini 2016 Olarak Koydu

Azerbaycan Otomobil Federasyonu Bakü’deki bu gösterişli ve başarılı organizasyonun ardından 2015’te yapmayı planladığı V1Challenge Azerbaycan çalışmalarına hız verdi. Volkan Işık ise Türk malı yarış otomobili ile V1 Challenge Uluslararası hayalini gerçeğe dönüştürmenin ilk adımını atmış oldu. Hedef 2016’da Türkiye’de doğan V1 Challenge’ı her bir ayağı başka ülkede olacak şekilde uluslararası olarak 6 ülkede organize etmek.

Facebook Yorumları

yorum