DOSD´dan EXTRIAL Offroad

0
1854

Şile Doğa Sporları Kulübü Derneği (DOSD), 13-14 Haziran’da, Ahmetli Köyü Girişi – Şile’de “engelliler yararına” bir Doğa Sporları Festivali düzenliyor.

Ulaşılması zor gibi görünen bazı aktiviteleri, engelli vatandaşların yanıbaşında ve onlarla birlikte yapmak, yaşamın içinde birlikte olmak ve eğlenmek organizasyonun ana amacıdır.

100.000 m²’lik bir alanda gerçekleştirilecek olan festival kapsamında; off-road, motosiklet, bisiklet, okçuluk, atletizm yarış/oyunları ile, resim, heykel, kukla atölyeleri, konserler ve çeşitli eğlencelikler yer alacaktır.

OFF-ROAD: EXTRIAL MAHALLİ OFF-ROAD YARIŞI

Teknik sürüş becerilerinin ve görselliğin ön planda olduğu, takımların koşacağı “trial” formatında bir yarıştır.

MOTOSİKLET: Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK) tarafından düzenlenen amatör binicilere uygun etaplarda yapılacak çeşitli gösteri ve oyunları içermektedir.

BİSİKLET: Bisiklet Evim firması tarafından hazırlanan iki etapda profesyonel ve amatör cross bisikletçileri yarışacak, engelli alanda da çeşitli oyunlar sergilenecektir.

OKÇULUK: İBB Engelliler Merkezi (İSEM) ve Işık Üniversitesi Okçuluk Kulübü işbirliği ile hazırlanan atış alanında, lisanslı ve amatör sporcular yarışacaklardır.

BOCCA: Gülleler ile oynanan bu oyunda, amatör ve profesyonel 4 kişiden oluşan takımlar yarışacaktır.

ATLETİZM: Amatör ve profesyonel katılımcılar yarışacaklardır.

Facebook Yorumları

yorum