V2´de Yeni Efendi Serhan Kayalar

0
1659

34 Spor Kulübü tarafından amatör sürücülere yönelik düzenlenen V2 Challenge, 19 Aralık günü Körfez Yarış Pisti’nde yapılan üçüncü ayak yarışı ile sona erdi. Vollkicar’la spora adım atan isimlerin en hızlısı ve İstanbul’un efendisi Serhan Kayalar oldu.

Bu sezon 5.kez düzenlenen V2 Challenge’a 17 pilot katıldı. İlk yarışın birincisi Serhan Kayalar olurken ikinci yarışı Onat Telkenar, üçüncü ve son yarışı Berk Durak kazandı. Sadece bu üç pilot değil, diğer isimler de aldıkları dereceler ile son yarışa iddialı girmişlerdi ancak, Kayalar topladığı 50 puan ile birinciliği kimseye kaptırmadı. Kayalar’ın ardından Can Altınok 39 puan ile ikinci, son yarışın galibi Berk Durak ise 37 puan ile üçüncü oldu. Birinci olan pilot 6.000 TL, ikinci olan 3.000 TL ve üçüncü olan da 1.000 TL’lik para ödülünü kazandı.

Kasım ve Aralık aylarında düzenlenen V2 Challenge’da yarışan tek kadın pilot Hatice Gönül ise üç yarışı da tamamladı. V2 Challenge’ı kazanarak dikkatleri üzerine çekmek isteyen yeni isimler tüm güçleri ve cesaretleri ile yarıştılar. Bölgesel bazda düzenlenen V2 Challenge’da İstanbul’un galibi olan Serhan Kayalar sonuçtan oldukça mutlu. V2 Challenge aynı zamanda kartingden sonra motorsporlarına devam etmek isteyen isimler için Türkiye’nin en başarılı amatör yarış serisi olma özelliği taşıyor.

Sporu yaymak, yeni yarışçılar yetişmesine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen V2 Challenge önümüzdeki senelerde de devam edecek. Volkicar deneyim günleri ise Volkan Işık Arena’da sürüyor.

Facebook Yorumları

yorum