Türk Sporcu Sezer’e Şükran Beratı

0
950

Ukrayna Mini Ralli Şampiyonası “Liman Kupası” ödül töreni 16 Aralık 2017 tarihinde Odessa Liman Binası’nda düzenlenecek. Gecede kazanan sporcularla aralarında Türk sporcu Selami Sezer’in de bulunduğu onur konuklarına ödülleri ve plaketleri dağıtılacak.

Şampiyona organizasyon komitesi başkanı Viktor Şapovalov, çeşitli ülkelerden katılım görecek bu etkinliği hatırlanacak kılmak için çok çaba sarf ettiklerini, rallicimize de Türkiye-Ukrayna arasındaki spor ilişkilerine olan katkıları sebebiyle şükran beratı sunulacağını ifade etti.2005 yılından beri Ukrayna’da dostları ve ralliseverlerle birlikte Türk Gönüllü Ralli Takımı adıyla, çoğu zaman sadece kendi maddi imkanlarıyla rallilere katılan ve ülkemizin tanıtımına katkıda bulunan Sezer, “Gönüllü olarak katıldığımız bu yarışlarda finişe çıkmak, imkanlarımız sebebiyle başından beri bizim için başarı ölçüsü olmadı veya olamadı diyeyim.
Bence dünyanın neresinde olursa olsun, yapabiliyorsa herkesin ülkesi için bir şeyler yapması, eğer yapamıyorsa da en azından ülkesini yabancılara kendi hataları üstünden tanıtmamak için özen göstermesi gerekiyor. Bizim çıkış noktamız işte bu ortak düşünce oldu. Bu ödülü çabalarımızın Ukraynalı dostlarımız tarafından takdiri olarak görüyorum ve elbette çok mutluyum. Bu arada 2018 yılı Dünya Ralli Şampiyonası!nı Marmaris’te yapılması için gösterdiği çok değerli çabaları sebebiyle TOSFED’e ve kurum nezdinde başkan Serkan Yazıcı’ya bir rallici olarak çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Facebook Yorumları

yorum