Sporculara AntiDoping Semineri

0
873

TOSFED Medikal Komisyon Başkanı Dr.Cem Boneval, düzenlenen seminer ile Boğaziçi Rallisi’ne katılan tüm sporculara AntiDoping hakkında bilgi verdi.

Özellikle son dönemde AntiDoping konusunda oluşan hassasiyet ve önlemleri aktaran Boneval, çok masum olan ve günlük hayatımızda fazlaca kullandığımız ilaçların bile doping listesinde yer alabileceğini aktardı. Dr.Cem Boneval ayrıca sporcuların mutlaka Tosfed web sitesinde yayınlanan AntiDoping dökümanlarını incelemelerini şiddetle önerdi.

Daha önce hiç bavurmamış olan sporcularımız; ad, soyad, e-mail adresi, yaşadığı şehir ve otomobil sporları sporcusu olduğunu belirtir “şifre ve kullanıcı adı istiyorum” başlıklı bir mail ile egitim@tdmk.org.tr adresine başvurabilirler. Daha sonra gelecek olan kullanıcı adı ve şifre ile http://tdmk.triagonal.net/online2/login/tdmk/ adresindeki Türkiye Doping ile Mücadele Komisyonu web sitesine giriş yapabilirler.

“Dopingle mücadeleyi kavrama” dopingle mücadele konusunda sporcular ve sporcu destek personeli için farklı modüllerde interaktif e-öğrenim yöntemidir. Amaç öncelikle sporcuların dopingle mücadele konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesini sağlamaktır. Kolay yapılandırılmıştır, kolay anlaşılır ilginç ve tam kapsamlıdır. Kurs başarıyla tamamlayanlara “Dopingle Mücadele Serfifikası” verilmektedir.

Facebook Yorumları

yorum