Murat Bostancı: Şampiyonluğa Hazırız

0
568

7 yarış sonunda şampiyonada 153 puanla lider durumda bulunan takım, 06-08 Ekim tarihlerinde Letonya’da gerçekleşecek Liepaja Rallisi sonunda liderliğini koruması halinde Türkiye’ye rallide, takımlardaki ilk Avrupa şampiyonluğunu getirecek.
Murat Bostancı-Onur Vatansever, Buğra Banaz-Burak Erdener ve Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı olmak üzere Ford Fiesta R2T ile yarışacak 3 ekipten oluşan takım, Letonya’daki Liepaja Rallisi ile tamamlanacak şampiyonada, liderliği koruyarak takımlardaki ilk Avrupa ralli şampiyonluğunu elde etmeyi hedefliyor.
Murat Bostancı, şampiyonanın son yarışı öncesinde sezonu TurkMotorspor.com için şu şeklide değerlendirdi; “2015 yılında hem Türkiye Ralli Şampiyonası, hem de Avrupa Ralli Kupasını kazandıktan sonra daha ilerisi için hedefimizi Avrupa Ralli Şampiyonası olarak belirlemiştik. Avrupa Ralli Şampiyonası ile Avrupa Ralli Kupası arasındaki farkı açmak gerekirse. Avrupa Ralli Kupası futboldan örnek verirsek UEFA kupası statüsünde bir şampiyonaydı. Biz 2015 yılında bu şampiyonayı kazandık… Şu anda içinde bulunduğumuz Avrupa ralli şampiyonası ise futbolun Şampiyonlar Ligi gibi. Biz bu şampiyonada Castrol Ford Team Türkiye olarak başarılı olabilmek için 3 yıllık bir program yaptık. 2016 yılı sadece şampiyonaya ve ilk defa göreceğimiz parkurlara alışma senesi olarak geçti. Bu yıl ise yeni otomobilimiz Ford Fiesta R5’e alışma senemiz olacaktı. Ama bu sırada ben ve genç takım arkadaşım Buğra Banaz kendimizi geliştirmeye devam ettik. Kendimizi geliştirirken  aynı zamanda istikrarlı bir şekilde her yarışta takımlar şampiyonasında takımımıza yüksek puanlar getirerek Castrol Ford Team Türkiye’yi Avrupa Ralli Şampiyonası’nda liderliğe taşıdık ve bitime bir yarış kala hala liderliğimiz devam ediyor.
Aslında daha ikinci yılımızda takım olarak Avrupa Ralli Şampiyonası’nın lideri olacağımızı beklemiyorduk. Ama şampiyonanın sonlarına yaklaşmışken bulunduğumuz pozisyonu korumak için de elimizden geleni yapacağız ve sezon sonunda Avrupa’daki tek Türk takım olarak şampiyonluğu kazanmaya çalışacağız. Bu başarıya giden yolda sadece biz pilot ve kopilotlar ve otomobillerimiz yok tabii ki. Bizim arkamızda büyük bir takım ve ekip işi var. En çok övündüğümüz şey ise %100 bir Türk takıma sahip olmamız. Pilot, kopilot, teknik ve yönetici ekibimizle %100 bir Türk takımıyız.
Yıllardır Türkiye Ralli Şampiyonası’nda ve diğer uluslararası yarışlarda edindiğimiz tecrübeleri şu anda Avrupa ralli şampiyonası liderliğindeki bir Türk takımı olabilecek seviyeye getirdiğimiz için çok gururluyuz. Şampiyonada Letonya’da son bir yarışımız daha kaldı ve umarım Avrupa Ralli Takımları Şampiyonluğunu Türkiye’ye getiririz.”

Facebook Yorumları

yorum