Kartingde Şampiyonlar Belirlendi

0
1583

Türkiye Karting Şampiyonası 6. ve son yarışı, kısa adı İKOK olan İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından 17-18 Ekim tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde yapıldı. Mini kategoride Pars Erdem Formula Junior’da Mert Dalkıran, Formula Senior’da Berkay Besler, Formula Masters’da Mehmet Yaman günü birincilikle tamamlayan sporcular oldular… 17 Ekim Cumartesi günü antrenman ve sıralama turları ile başlayan organizasyonda, Pazar günü tüm kategorilerde 3’er yarış koşuldu ve klasman belirlendi.

7-12 yaş arası sporculara açık Mini kategoride 7 sporcu arasında büyük çekişme yaşandı. Pars Erdem’in birinciliği ile sonuçlanan bu kategoride ikinciliği Zekai Özen ve üçüncülüğü de Efehan Kaptanoğlu elde etti. Pars Erdem Şampiyonluk şansı bulunan isimlerden Ömer Asaf Kolotüçüncü yarışta yol dışına çıkarak abondone olunca bu şansını yitirmiş oldu.

Formula Junior kategorisinde bu sezon FIA CIK Karting Academy’de ülkemizi temsil eden Mert Dalkıran birinciliğe ve kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu’na uzanmayı başarırken, onu genç kadın sporcu Kocaeli bölgesinden İzel Karasu izledi.

Formula Senior kategorisinde milli sporcu Berkay Besler günün 3 yarışını da kazanmayı başardı. Bir diğer milli sporcu Mert Dalkıran 3 ikincilikle günü ikinci sırada tamamlarken, genç sporculardan Güney Altuner günün üçüncüsü oldu. Besler bu birincilikle, üstüste 4.kez Türkiye Karting Şampiyonluğu’nu elde etmiş oldu..

Formula Masters kategorisinde Mehmet Yaman 3’de 3 yaparak günün birincisi olurken,Süleyman Kolot ikinci,  Hüseyin Yıldırım ise üçüncü olarak tamamladı. İzmirli sporcu Mehmet Yaman, bu birincilikle sezonu Formula Master’da şampiyon olarak başardı.

Rotax Max Challenge DD2 kategorisinde şampiyon Berk Durak, 3’de 3 yaparak günün birincisi oldu. DD2 kategorisinde esas mücadele Master kategorisi birinciliği ve Portekiz bileti için Kerem Zengin ve Mehmet Çınar arasında yaşandı. Kerem Zengin 3 yarışı da Mehmet Çınar’ın önüne bitirerek DD2 Master’da  birinciliği elde etti ve Portekiz’deki Grand Final’e gitme hakkını kazandı. Teşvik kategorisinde Güney Altuner sezon birinciliğini önceki yarışta ilan etmişti.

Rotax Max Challenge Grand Final 09-14 Kasım tarihlerinde Portekiz’in Portiamo pistinde yapılacak ve Türkiye’yi 4 sporcu temsil edecek.

Facebook Yorumları

yorum