Karting Sezon Galası Körfez´de

0
1638

Kartingde 2015 sezonu 28-29 Mart tarhilerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından Körfez Karting Pisti’nde düzenlenecek olan ilk ayak yarışları ile başlıyor. Sezon galası Türkiye Karting Şampiyonası (TKŞ) haricinde aynı zamanda Rotax Max Challenge (RMC) yarışlarına da ev sahipliği yapacak.

3 Yarışta Heyecan Zirvede

Toplam 6 ayaktan oluşan Türkiye Karting Şampiyonası’nın 1.Ayak yarışında Mini, Formula Junior, Formula Senior ve Formula Master kategorileri bulunuyor. Mini 15 tur, Formula Junior 20 tur ve Formula Senior ile Formula Master ise 24 turluk 3 yarış üzerinden koşulacak. 28 Mart Cumartesi günü tüm kategorilerde sıralama ve 1. yarışlar, 29 Mart Pazar günü ise 2. ve 3. yarışlar yapılacak.

RMC DD2 Vitesli Motorlarla

Rotax Max Challenge özel kupasında ilk kez geçen yıl yarışan vitesli motorlar bu yıl da piste çıkıyor. RMC Türkiye 2015, 32 hp gücündeki 2 vitesli Rotax DD2 motorlarla yapılacak. 6 ayak ve toplam 18 yarıştan oluşan RMC Türkiye’de senior ve masters kategorilerinde birinci olan pilotlar, Rotax Max Challenge Grand Final’de Türkiye’yi temsil edecek.

 

Facebook Yorumları

yorum