İSOFF Challenge’da Yazıcı Zaferi

0
1218

Bu sene Şubat ayında kaybettiğimiz İstanbul Offroad Kulübü üyesi ve şampiyon sporcu Kenan Çarpışantürk adı ile anılan İSOFF Challenge 2021, heyecanlı görüntülere ve duygusal anlara sahne oldu. Toplam 24 ekibin start aldığı yarışta, Ali Gökhan Yazıcı-Alparslan Yüksel, Kenan Çarpışantürk’ün eski yarış aracı ile yarışırken, Çarpışantürk’ün oğlu Salih Çarpışantürk de katılımcılar arasında yer aldı.
Toprak ağırlıklı 4,7 km uzunluğundaki parkurda, toplu kalkış ve eleme usulü koşulan yarışta, 4×4 araçların yanı sıra 4×2 Buggy ve SSV araçlar start aldı. Ekipler araç klasmanlarına bakılmaksızın sıralama turlarından elde ettikleri zamanlara göre dizilip aynı anda start aldılar. Eleme turlarında en iyi zamanları kaydeden ekiplerin bir üst tura yükseldiği yarışta ilk elemeler 10 tur, 2. Elemeler 8 tur, yarı final 6 tur ve final de 6 tur olarak koşuldu.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı, Sportif Direktör Murat Kaya, Sportif Kurul Üyesi Metin Yılmaz ve Disiplin Kurulu Üyesi Av.Berk Batur’un da yakip ettikleri yarışta, turlar ilerledikçe artan rekabet ile heyecanlı anlar yaşandı.
Yarışın sonunda birincilik kupasını, Mitsubishi Pajero ile mücadele eden Ali Gökhan Yazıcı-Alparslan Yüksel kaldırırken, ikinciliği DeToro ile yarışan Burak Ayvaz-Semih Noyan oldu ve ekip kupalarını Kenan Çarpışantürk adına aldıklarını belirterek, kupayı ailesine teslim ettiler. Yarışın genel klasman üçüncüsü Kenan Çarpışantürk’ün oğlu Salih Çarpışantürk ve Mert Becce oldu. Üçüncülük kupasını ekibe Salih Çarpışantürk’ün annesi Fatma Çarpışantürk’ün vermesi herkese duygusal anlar yaşattı.
Kenan Çarpışantürk 2021 İSOFF Challenge 2. Ayağı 04-05 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Facebook Yorumları

yorum