Genç Kolot Belçika’da Tecrübe Kazanıyor

0
1674

10 yaşındaki milli karting sporcumuz Ömer Asaf Kolot, 05-06 Ağustos tarihlerinde Belçika Max Challenge 4.yarışı için Spa-Francorchamps pistine çıktı.
OmerAsafKolot_BMC-Spa04Final yarışını 6. sırada tamamlayan Ömer Asaf, oldukça çekişmeli geçen ve yakın aralıklarla tamamlanan yarışlarda güzel bir mücadele ortaya koydu ve değerli puanlar kazanarak Micrı Max kategorisinde 18 kişi arasında 135 puanla beşinciliğini sürdürdü.
OmerAsafKolot_BMC-Spa02Hollanda, Belcika, Almanya ve Japonya’dan sporcuların yer aldığı seride Bouvin Power takımı ile yarışan Kolot, yarışın ardından performansından çok memnun olduğunu, Belçika Max Challenge gibi uluslararası bir seride mücadele etmenin kendisine çok büyük tecrübeler kazandırdığını belirterek “Kartingin her evresinde öğrenilebilecek ve tecrübe edilmesi gereken çok şey var ve önemli olan da bu kazanımlar” açıklamasını yaptı.OmerAsafKolot_BMC-Spa01
Genç sporcumuz Ömer Asaf Kolot, Belçika Max Challenge’ın sıradaki yarışı için 16-17 Eylül tarihlerinde Mariembourg pistinde direskiyon başına geçecek.

Facebook Yorumları

yorum