Egolardan Arınma Zamanı!

0
1649

Yok ona değil, sana da değil; A’dan Z’ye herkesi kapsamına alacak şekilde yazıyorum!

Sadece bir ay sonra Marmaris, Dünya Ralli Şampiyonası’nın bir ayağına ev sahipliği yapacak. Ve bir haftalık süre zarfında Marmaris’e dünyanın en karizmatik, en hızlı, en ünlü ralli pilotları ile o muhteşem araçları gelecek. Gelecek olan sadece onlar mı sınırlı? Elbette ki hayır… Onlara bir de ‘kocaman medya ordusu’ eşlik edecek. Eskilerin deyişi ile ‘yetmiş iki buçuk millet’ konuşlanacak Marmaris’e… Gazetecisi, televizyoncusu, halkla ilişkiler uzmanları, internet medyacısı… Üstüne üstlük Türkiye’deki yarışı dünyaya duyuracak yüzlerce insan ‘rica minnet’ gelmeyecek Marmaris’e! İçlerinden bir tanesine dahi ‘Ne olur bizi haber yapın’ ricasında bulunulmayacak. Ya da bir internet sitesinde haber olmak için ücret ödenmeyecek! Böylesine fırsatlarla ne yazık ki çok sık karşılaşma olanağımız yok. Marmaris’in ev sahipliğinde gerçekleşecek yarış hiç kimsenin tekelinde olmadığı gibi bunu bireyselleştirerek adım atmak da akılcı olmaz!

Bu ulusun yarışı ve ulusunu sevenlerin emek vermesi kaçınılmaz. ‘Ülkemizin başarısı için…’ veya ‘Memleketimizin tanımı için…’ cümlelerini dillerine pelesenk edenler, haydi görev başına! Janjanlı söylemleriniz bu kez eyleme dönüşecek mi, görelim… Yoksa salt kendi reklamınız ve çıkarınız peşinde mi koşturmaktasınız? Atacağınız her adımı izleyeceğiz, bilginiz olsun!

Ezcümle: Tüm bu gelişmeler yaşanırken hiç olmazsa önümüzdeki bir aylık süreçte karalama kampanyalına, söylemlerine, eylemlerine ivedilikle son vermek gerekli. Bildiğim ve duyduğum kadarıyla Türkiye Rallisi’nin organizasyonunda hiç bir sorun mevcut değil. Ancak yine de adettendir. Aramak sormak gerekli gerekli: Ralli için araca gereksinimiz var mı? Bir haftalık süre zarfında benim size nasıl yardımım dokunabilir? Vs…

Türkiye Rallisi’nin ardından egolarınız yine tavan yapsın ancak şimdi bir aylık ara verin

Facebook Yorumları

yorum