Ayhancan’dan İspanya’da Tarihi Başarı

0
2756

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından Spor Toto katkılarıyla desteklenen milli sporcu Ayhancan Güven, farklı ülkelerden 35 pilotun start aldığı Porsche Carrera Cup Fransa ve Benelux ayağında, her iki yarışı da 3. olarak finiş gördü. 19 yaşındaki genç yetenek, bu sezon takip ettiği Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisini de her iki yarışta birinci sırada tamamlamayı başardı.
4.sırada başladığı ilk yarışta, harika bir atakla üçüncülüğe yükselmeyi başaran Güven, Türk bayrağı desenli otomobiliyle lider gruptan hiç kopmayarak bu pozisyonunu başarılı defansla korudu ve damalı bayrağın altından 3. olarak geçmeyi başardı.
Ayhancan pazar günü koşulan ikinci yarış için yapılan sıralama turlarında ikinci sırayı elde etse de, pist limitlerini aştığı için zamanı silindi ve başka tur zamanı olmadığından yarışa 30.sıradan başladı. Ancak Güven startla birlikte henüz ilk turda önündeki 15 rakibini geçmeyi başararak klasmanda üst sıralara yükselmeye başardı. Yarış sırasında başlayan yağmur altında, her tur yaptığı ataklarla tecrübeli rakiplerini tek tek geride bırakan Ayhancan, yükselişini son tura kadar sürdürdü ve 1 tur kala üçüncülüğe yükselerek podyuma çıkmayı başardı.
Hafta sonunun en çok konuşulan en dikkat çeken yıldız ismi olmayı başaran genç sporcumuzu tebrik ediyor, 14-15 Ekim’de Fransa’da Paul Richard pistinde koşulacak olan Porsche Carrera Cup Fransa final yarışında başarılarının devamını diliyoruz. ​

Facebook Yorumları

yorum