Ayhancan Fransa Serisinde İkinci

0
5127

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve TOSFED katkılarıyla yarışan Milli sporcumuz Ayhancan Güven, 31 Ekim-01 Kasım tarihlerinde Barcelona Katalunya pistinde gerçekleştirilen Porsche Carrera Cup Fransa son ayağının ardından sezonu ikinci olarak tamamladı.
25 sporcunun yer aldığı şampiyonada son ayak öncesi 146 puanla lider durumda bulunan Red Bull sporcusu Güven, ilk yarıştan lastiğinin patlaması sonucu 19. olarak puansız ayrılınca şampiyonluk şansını da yitirmiş oldu. İkinci yarışı Jaxon Evans’ın ardından ikinci sırada tamamlayan Porsche Junior pilotu temsilcimiz, bu sonuçla sezonu da ikinci olarak noktalamış oldu.
Güven’in Porsche Carrera Cup Fransa serisinde ikinci sırayı elde etmesinin ardından Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tebrik mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Porsche Carrera Cup Fransa’nın son yarışında ikinci olarak genel klasmanda da ikinci sırada yer alan milli sporcumuz Ayhancan Güven’i kutluyorum. Uluslararası arenada bugüne kadar sergilediği performanslarla bizleri gururlandırmaya devam eden Ayhancan’ın, bundan sonraki spor hayatında da önemli başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. Milli sporcumuzun bu önemli derecesinde emeği geçen başta ailesi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.”

Biz de tüm sezon boyunca başarılı sonuçlarıyla hepimizi gururlandıran Ayhancan Güven’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Facebook Yorumları

yorum