Aşarı Nürburgring 24 Saat’i Kazandı

0
368

Sezonun en önemli dayanıklılık yarışları arasında yer alan Nürburgring 24 Saat mücadelesinde beşinci kez start alan Emir Aşarı, bu kez hedefine ulaştı. 2022 Nürburgring Dayanıklılık Şampiyonası’nda kategorisinde zafere ulaşan Aşarı’nın bu kez hedefi, 24 saat aralıksız süren zorlu ve uzun yarışı kendi kategorisinde birinci sırada bitirmekti. Emir Aşarı ve takım arkadaşları hafta sonu bu başarıyı yakalamanın haklı coşkusunu yaşadı.
ADAC Nürburgring 24 Saat’in SP3T kategorisinde VW Golf TCR’ın direksiyonunu dönüşümlü olarak Benjamin Cartery, Max Partl ve Matthias Wasel ile paylaşan Emir Aşarı, damalı bayrağı ilk gören isim oldu ve kariyerinin en önemli başarısını elde etti.
Tezmaksan ve Crawler desteğinde yarışan Max Kruse Racing pilotu Aşarı, 131 aracın start aldığı yarışı ancak 88 ekip bitirebildiği yarışta, özellikle gece saatlerindeki başarılı sürüşüyle adından övgüyle söz ettirdi.Milli sporcumuz Ayhancan Güven yarış sırasında, Mustafa Mehmet Kaya ise ısınma turlarında meydana gelen temas ve kazalar nedeniyle yarışı tamamlayamadılar.

Facebook Yorumları

yorum