Zafer Vatansever Kupası Ege’de Başladı

0
2722

Son 3 yıldır sırasıyla Yusuf Aramacı, Renç Koçibey, Ali Sipahi anısına düzenlenen TOSFED Ralli Kupası, bu sezon otomobil sporları emekçilerinden TOSFED Sportif Kurul üyesi Zafer Vatansever anısına düzenleniyor.
Obel Cıvata 29.Ege Rallisi, 13-14 Nisan tarihlerinde 25 ekibin katılımıyla kupanın açılış yarışı olarak geride kaldı. Yarışın genel klasman ve Kategori 2 birinciliğini Citroen C2 ile İlhan Mutluay-Cumhur Önder, genel klasman ikinciliği ve Kategori 4 birinciliğini Fiat Palio ile Murat Güray-Bora Yakın, genel klasman üçüncülüğü ve Kategori 3 birinciliğini Ford Fiesta ST ile Castrol Ford Team Türkiye adına Özcan Söke-Barkın Şahin ve Kategori 1 birinciliğini de Fiat Palio ile Kemal Çetinkaya-Onurcan Şirin elde ettiler.
Kategori 1’de ikinciliği Fiat Palio ile İzmir’den Erdal Oral-Engin Uslu elde ederken, üçüncülük bu sezon Peugeot 205 1.6 GTI ile yarışmaya başlayan Tan-Selda Çağlayan çiftinin oldu. Kategori 2’de Mutluay-Önder ekibinin ardından Ford Fiesta ST ile Bursalı Ersen Yıldız-Levent Tuncer ekibi ikinciliğe uzandı. Bu kategoride üçüncülüğü ise Peugeot 106 GTI ile yarışa zorluklarla başlayan Murat Şen-Ersin Ören elde etti. Özcan Söke’nin birinciliği ile sonuçlanan Kategori 3’te podyumu Ford Fiesta ST’ler oluşturdu. Ankara’dan Önder Akcengiz-Evren Altunlu ikinci sırada finişe ulaşmayı başarırken, İzmirli Levent Şapcılar-Deniz Gümüş de üçüncülüğün sahibi oldu.
Veteranlar klasmanı Kategori 4’te Murat Güray‘ın ardından, parkurların tercübeli ismi Yüksel Özgür, Ersin Tunç ile Peugeot 306 S16 direksiyonunda ikincilik kupasına uzandı. İzmirli Ayhan Germirli de Renault Clio Sport ile Mustafa Nazik‘in co-pilotluğunda uzun bir aradan sonra ilk kez ralli bitirerek sevenlerini mutlu etti. Finiş podyumunda şaşkınlığı yüzünden okunan Germirli’nin, kazandığı madalyaya uzun süre boş gözlerle bakması dikkatlerden kaçmadı.

Zafer Vatansever Ralli Kupası 15-16 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek olan ESOK Rally ile devam edecek…

Facebook Yorumları

yorum