Ünlü Yorumcudan Türkiye’ye Övgü

0
2849

Dünyanın en ünlü WRC yorumcularından birisi olan Colin Clark, Marmaris’te düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye ayağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu… WRC’nin resmi web sayfasında yapılan ve canlı yayınla milyonlarca kişiye ulaşan yayında Marmaris’ten övgüyle söz eden Clark, Eylül 2018’deki organizasyonun kaçırılmaması gerektiğini vurguladı. Becks Williams tarafından sunulan programa “WRC takvimine Türkiye tatil merkezi Marmaris ile dönüş yapıyor” şeklinde anonsla başlandı.
2017 Eylül ayında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Rallisi’ni izlemek ve 2018’le ilgili çalışmaları takip etmek üzere Marmaris’e geldiğini belirten ünlü İngiliz yorumcu Clark, Marmaris’ten ve organizasyonun mükemmelliğinden ne kadar etkilendiğini anlattı. Clark, Marmaris’te karşılaştığı manzarayı “fantastik” olarak nitelendirdi ve canlı yayındaki sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Rallinin arkasında genç, dinamik ve enerjik bir ekip var. İyi bir organizasyon olması için her şeyi planlamışlar. Çok özel etaplar hazırlanmış. Parkurların en önemli özelliği ise Marmaris’e çok yakın olmaları. Harika parkurlar var. Daha önce düzenlenen Kemer yarışındaki ve güney Kıbrıs’taki parkurlara da benziyor ama Alpleri de hatırlatıyor. Alp dağlarının manzarasına benziyor. Muhteşem manzaralar var. Yarışma için zorlu etaplar olacak.”
Colin Clark açıklamalarında Marmaris’in Britanyalılar için Türkiye’deki en popüler tatil merkezi olduğunu da hatırlattı. “Çok güvenli bir bölge. Havaalanından Marmaris’e çok rahat ulaşıyorsunuz. Marmarisliler, insanların tatilde nasıl mutlu edileceğini de, güven içinde bakılacağını da çok iyi biliyor. Bu onların işi. Ben oradayken son derece rahat hissettim” diye konuşan Clark, sunucu Beck Williams’ın sorusu üzerine yarışın teknik seviyesinin üst düzey olduğunu, yarışmacıların teknik açıdan zor bir parkurda yarışacağını anlattı. Zaman zaman yavaş zaman zaman da çok hızlı sürmeyi gerektiren “karma” parkurlardan oluşan Marmaris Rallisi’ni dört gözle beklediğini belirten Williams’a ve tüm dinleyenlere Clark’ın önerisi ise “Britanya’nın hemen her hava alanından doğrudan uçuşların olduğu bir yer. Araba kiralama fiyatları ucuz, oteller bütçeye uygun, yemekler şahane. Eğer 2018’de heyecan verici bir yarış izlemek istiyorsanız Marmaris’i kaçırmayın. Kesinlikle Marmaris, Fransa’da, İspanya’da, İngiltere’de sunulan hizmetlerin hepsine sahip bir yer. Önümüzdeki yıllarda Marmaris Rallisi çok daha fazla ilgi görecek” şeklinde oldu. Marmaris Rally Turkey, 22 Ocak’ta Monte Carlo’da başlayacak şampiyonanın 10. ayağını oluşturacak ve 13-16 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Facebook Yorumları

yorum