Ülkü Park’ta Çifte Heyecan

0
2596

Ülkü Motor sporları Kulübü tarafından düzenlenen Kış Kupası’nın 3. Ayak yarışı İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. Pilotlar, brifing aldıktan sonra antrenman ve sıralama turları ile piste çıktılar.

Kış Kupası 3. ayak ilk yarışında bir çok kaza ve heyecan ile başladı. Hüseyin Yıldırım ile Emir Ay ilk yarışın ilk virajında kaza yaptı ve Emir Ay’ın kullandığı aracın arka sağ tekeri koparak yarış dışı kaldı. Kupanın tek bayan pilotu olan Nil Yemyeşil, yoldan çıkarak büyük bir kaza atlattı ve yarışı tamamlayamadı. Kupanın iddalı isimlerinden olan Çağlayan Çelik ise karıştığı kaza sonucu ilk yarışta yaşadığı teknik problemden dolayı yarışı tamamlayamadı. Günün ilk yarışı sonucunda Süper kategoride Cem Yudulmaz birinci, Hüseyin Yıldırım ikinci, Dizel kategorisi’nde İhsan Pekayla birinci, Efe Albağlar ikinci ve Hüseyin Çetmen üçüncü, Grup 1600 kategorisinde ise Yakup Topgül birinci, Ersin Yücesan ikinci ve Kaan Yüksel üçüncü oldu.
İkinci yarış heyecanında istikrarlı bir sürüş sergileyen Cem Yudulmaz Süper kategoride birinciliği koruyarak ikinci yarışta da bu başarısını sürdürdü. Dizel kategorisinde Ispartalı Mehmet Ali Köroğlu birinci, ilk yarıştaki yerini koruyan Efe Albağlar ikinci, Çağlayan Çelik ise üçüncü oldu. Grup 1600 kategorisinde ise Yakup Topgül birinciliğini yinelerken Kaan Yüksel ikinci oldu.

Kış Kupası 4. Ayak yarışı ile 19 Şubat günü İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde devam edecek.

1485171441_16178956_1304396499652077_1750153975733340300_o__1_İzmir Ülkü Motorsport tarafından organize edilen ve Ocak ayına büyük bir heyecan katan V2 Challenge 2017 Sezonu, kıyasıya rekabete ile İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde başladı. Motorsporlarına yeni başlayan pilotların kıyasıya mücadele ettiği yarışta, tahminlerinde üzerinde bir heyecan yaşandı. Antrenman turlarında piste alışan pilotlar, sıralama turlarında avantaj elde etmek için büyük mücadele verdi.

16 pilotun tamamına yakınının motorsporları kariyerine başladığı yarış, büyük bir heyecan ve kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Oldukça çekişmeli geçen ilk yarış sonunda sezona iyi bir başlangıç yapan Sami Bölükbaşı birinci, Ersin Yücesan ikinci ve Murat Osman Özdemir üçüncü olarak yarışı tamamladılar.
Format gereği ilk yarışta puan alan ilk 8 pilotun tersten start aldığı ikinci yarışta tam bir heyecan fırtınası yaşandı. İlk yarıştan sonra İkinci sıradan start alan Emir Özkan liderliği ele geçirdi. İlk yarışın üçüncüsü Murat Osman Özdemir ikinci, İhsan Pekayla ise üçüncü oldu.

V2 Challenge 2. ayak yarışları 12 Şubat’ta İzmir Ülkü Park Pisti’nde devam edecek.

Facebook Yorumları

yorum