Üçlertoprağı Adaylığını Açıkladı

0
909

2015 yılından bu yana Serkan Yazıcı başkanlığında çalışmalarına devam eden Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) mevcut yönetimi, Yazıcı’nın görevden ayrılmasıyla birlikte yeni yönetime talip olduğunu açıkladı. 3,5 senedir Başkan Vekilliği görevini başarıyla yürüten Eren Üçlertoprağı, mevcut yönetimle birlikte göreve hazır olduklarını belirtti.

Aynı zamanda 2017 yılından bu yana Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Dünya Motorsporları Konseyi’ne en genç vekil üye olarak görev yapan Üçlertoprağı, 28 Şubat’ta Ankara’da yapılacak olan seçimde aday olacağını açıklayarak; “Sayın Başkanımız Serkan Yazıcı’nın görevinden ayrılması sonrasında kendisinin de kıymetli destekleriyle aynı yönetim kadrosuyla başkanlığa talip olduk. 3,5 yıldır, gerek projelerimizle gerek düzenlediğimiz etkinliklerle Türkiye’de otomobil sporlarını hak ettiği yere getirme noktasında başarılı çalışmalara imza attık. 2018 yılında tüm dünyanın yakından takip ettiği Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’nın Türkiye ayağını Marmaris’te başarıyla gerçekleştirdik. Bu yıl da 12-15 Eylül tarihlerinde dünyanın en hızlı pilotlarını yeniden Marmaris’te ağırlayacağız.” dedi.
Başkan Yazıcı’nın hayata geçirdiği ve hayalini kurduğu tüm projeleri geliştirerek 2020 yılında yapılacak Olağan Genel Kurula kadar yola devam etmek istediklerinin altını çizen Eren Üçlertoprağı; “Yönetime geldiğimizden bu yana organizasyonların yanı sıra genç yeteneklere ve TOSFED Yıldızını Arıyor projesine çok önem veriyor ve gençler için farklı projeler hayata geçiriyoruz. Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil edecek genç yetenekleri bulup onları her anlamda desteklemek en büyük arzumuz. Değerli Başkanımız Serkan Yazıcı’ya da bu yolda bizleri desteklediği için teşekkür ediyoruz. Kendisi gibi kıymetli ve otomobil sporlarına gönül vermiş bir ismin desteğini almak bizler için gurur verici. Yönetimde kalacağımız 1,5 yıllık süre zarfında, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da değerli destekleriyle otomobil sporlarının gelişimine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Eren Üçlertoprağı Kimdir?

Lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamlayan Üçlertoprağı; Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında otomobil sporlarına olan merakından dolayı önce amatör sonrasında profesyonel olarak ralli ile ilgilenmeye başladı. Spor kariyeri boyunca birincilikleri ve dereceleri bulunan Eren Üçlertoprağı, meslek hayatına başlaması ile birlikte profesyonel spor hayatını sonlandırdı.

Boston Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Uluslararası Bankacılık, Finans ve Tahvil İşlemleri” üzerine çift dal yüksek lisansını başarıyla tamamladı. Avukatlık mesleğine 2008 yılında başladı. 2015 yılında diğer kurucu ortakları ile birlikte YYU Legal Avukatlık Bürosu’nu kurdu. Avukatlığının yanı sıra 2015 yılında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun en genç Başkan Vekili oldu. 2017 yılında ise Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Dünya Motorsporları Konseyi’ne seçilen en genç vekil üye olma başarısını gösterdi.

Facebook Yorumları

yorum