TOSFED Dijital Kış Kupaları Başladı

0
4512

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından, Red Bull Gaming Ground çatısı altında Spor Toto, Media Markt ve G-SHOCK katkılarıyla düzenlenen Dijital Kış Kupaları organizasyonlarında ilk hafta geride kaldı.

Pandemi döneminde, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘evde kal hareketsiz kalma’ çağrıları kapsamında Türkiye Dijital Pist ve Ralli Şampiyonası organizasyonlarını başarıyla gerçekleştiren TOSFED, Şubat ayı içerisinde Asetto Corsa, R Factor, GT Sport ve Dirt Rally 2.0 platformları üzerinden 5 ayrı kupa gerçekleştirecek.

11 Şubat’ta elemeler ile başlayan ve 28 Şubat’a kadar devam edecek olan kupalarda ilk hafta toplamda 273 kişi mücadele etti ve haftanın birincileri Media Markt Türkiye’den ödüller kazandılar.

TOSFED Dijital Kış Kupaları’nda ikinci hafta 18 Şubat’tan itibaren elemeler ile başlayacak ve dijital lisans sahibi herkesin katılımına açık olacak. Katılım ve detaylı bilgi için https://dijital.tosfed.org.tr/adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yarışları canlı anlatım ile https://twitch.tv/redbulltr adresinden Red Bull Türkiye twitch kanalından takip edebilirsiniz.

TOSFED DIJITAL PİST KUPALARI İKİNCİ HAFTA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

GT Sport Kış Kupası 1. Hafta Sonuçları
A Grubu Gr.1
1. Sefa Batuhan Bilgin
2. Özcan Yılmaz
3. Caner Başol

A Grubu Gr.3
1. Çağrı Özdim
2. Uğur Sorkun
3. Tulga Tok

A Grubu N300
1. Emirhan Ergün
2. Ekrem Türküz
3. Mücahid Basir Solmaz

B Grubu Gr.1
1. Özgür Aydın
2. Hüseyin Togacar
3. Serkan Çetin

B Grubu Gr.3
1. Turan Sezgin
2. Mirbey Efe Demir
3. Hakan Günister

B Grubu N300
1. Salih Emre Canay
2. Teoman Kaya
3. Hami Bal

Media Markt Asetto Corsa Kış Kupası 1. Hafta Sonuçları
A Grubu
1. Ulaş Özyıldırım
2. Emre Arslan
3. Birol Kanal

B Grubu
1. Seçkin Çiçek
2. Alp Özkaya
3. Alp Atak

Media Markt rFactor2 Kış Kupası 1. Hafta Sonuçları
1. Ahmet Demircan
2. Melih Çakmaklı
3. Emre Arslan
Red Bull Gaming Ground Ralli Kış Kupası 1. Hafta Sonuçları
1. Yağız Yılmaz
2. Efehan Yazıcı
3. Erdem Köse

G-SHOCK Rallikros Kış Kupası 1. Hafta Sonuçları

PC Grubu
1. Ali Dinç
2. Barkın Anayurt
3. Muzaffer Tayyip Odabaş

PS Grubu
1. Yağız Çalhan
2. Mehmet Gök
3. Batuhan Yörüker

Facebook Yorumları

yorum