Toktaş Sezona Hızlı Başladı

0
1868

2016 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışı olan İzmir Karşıyaka Tırmanma, 26 – 27 Mart tarihlerinde Karşıyaka Yamanlar Piknik Alanı üzerindeki 6,50 kilometrelik parkurda 3 çıkış  üzerinden koşuldu.
RMK Mekatronik sponsorluğunda, Ülkü Motorsport adına mücadele eden Toktaş için antrenman çıkışında başlayan debriyaj arızası yarış sonuna dek devam ederek  arzuladığı performansın gerisinde kalmasına sebep oldu.  Üç çıkış üzerinden gerçekleşen yarışta, antrenman çıkışları da dahil olmak üzere, ilk sırayı alan İsmet Toktaş, 05:08,12 – 05:01,22 – 05:00,01 zamanları ile toplamda 15:09,35’lik dereceyi yakalayarak Kategori 3’te zafere uzanan isim oldu.
Toktaş yarışın ardından “Karşıyaka, değişik karakterleri içinde barındıran yapısıyla sıkı antrenmana ihtiyaç duyulan teknik bir parkur. Frenaj noktası ve çizgide hata affetmeyecek tarzda virajlara sahip ve çoğu zaman bozuk zemin dezavantajı ile özellikle sert süspansiyonlu araçlarda traksiyon kaybı yaşıyorsunuz. Bu handikaplar etabın belirli kısımlarında benim adıma büyük zaman kayıplarına sebep oldular. Bu durum debriyaj problemi ile birleştiğinde kilometrede iki, üç saniye yavaşlamak zorunda kalsam da yarışı ilk sırada tamamlayabildim” açıklamasını yaptı.
İsmet Toktaş, 23-24 Nisan tarihlerinde kendi evi Bursa’da organize edilecek olan sezonun ikinci yarışı ile şampiyonluk mücadelesini sürdürecek.

Facebook Yorumları

yorum