Shell Helix TRŞ İsim Sponsoru Oldu

0
9132

Shell Helix, 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın isim sponsoru oldu. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Türkiye Rallisi’nin de dahil olduğu Shell Helix 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası, 29 Şubat tarihinde Sarıkamış Rallisi ile başlayacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası’na, Shell Helix markası ile katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Shell & Turcas Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Okyar Perdeci; “Shell Helix markamız ile inovasyon gücümüzü Türkiye’nin en önemli otomobil sporları organizasyonuna taşımaktan ve şampiyonaya ismimizi vermekten gurur duyuyoruz.” dedi. Perdeci ayrıca, “Türkiye Ralli Şampiyonası’nda, -10°C ila +30°C arası sıcaklıklarda kar ve buzdan, toprak ve asfalt yollara zorlu şartlarda birbiriyle yarışan araçların maruz kaldığı şartlar nedeniyle, güç veya performans kaybı olmaksızın motoru koruyup yağlayacak güvenilir ürünlerin kullanılması ekiplerin başarısında hayati bir rol oynuyor. Bu zorlu etaplar da Shell Helix’in performansını sergilemek için ideal bir ortam sağlıyor. Umuyorum ki Shell Helix ile 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’na katılacak pilotlara, her etapta araçlarından en fazlasını almalarına yardımcı olacağız.” şeklinde konuştu.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ise Shell Helix’in Türkiye Ralli Şampiyonası’nın isim sponsoru olmasının ve otomobil sporlarına dünya çapında katkı veren bir marka ile işbirliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtirken, “Shell Helix’in dünya otomobil sporları organizasyonlarında çalıştığı marka ve ekiplere, motor performanslarını yükseltmekte verdiği katkıyı biliyoruz. Shell Helix’in, 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’na da hem ismiyle hem de performansıyla değer katacağına inanıyoruz.” dedi.

Shell Helix 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası takvimi ise şöyle:

29 – 01 Mart … Sarıkamış Rallisi / KARS
04 – 05 Nisan … Ege Rallisi / İZMİR
25 – 26 Nisan … ESOK Rally  / ESKİŞEHİR
16 – 17 Mayıs … Hitit Rallisi / ANKARA
13 – 14 Haziran … Ford Otosan Kocaeli Rallisi / KOCAELİ
11 – 12 Temmuz … Yeşil Bursa Rallisi / BURSA
24 – 27 Eylül … Türkiye Rallisi – WRC / MUĞLA
24 – 25 Ekim … İstanbul Rallisi / İSTANBUL

Facebook Yorumları

yorum