Sezon Ne Zaman Başlayacak?

0
9304

Offroad gün geçtikçe takvime ağırlığını koyuyor. 2020 sezonu bizi yıllardır bu branşta görülmemiş yarış sayısıyla hem mahalli, hem ulusal, hem uluslararası yarışların bol miktarda yaşanacağı zengin bir takvimle karşılamıştı. 7 yarışlı Türkiye Offroad Şampiyonası, 6 yarışlı Tosfed Baja Kupası, 8 yarışlı Karadeniz Offroad Kupası, 6 yarışlı Akdeniz Offroad Kupası ayrıca bu yıl da düzenlenmesi beklenen, ülkemiz için de büyük birer değer olan TransAnatolia ve Baja Troia…

Lakin ülkemiz de, tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgınıyla mücadelesini aldığı tedbirlerle kararlı bir şekilde sürdürmekte. Bu tedbirler kapsamında bildiğiniz gibi tüm etkinlikler gibi otomobil sporları da bir süreliğine askıya alındı.

Geçtiğimiz günlerde federasyon tarafından online bir toplantı düzenlendi. Sporcuların da evlerinden katılımıyla merak edilen sorular soruldu, talepler dinlendi. Ulusal şampiyona sporcuları geçmiş sezona dair memnuniyetlerini dile getirdi. Herkesin cevabını merak ettiği soru da “Sezon ne zaman başlayacak?” oldu. Bu sorunun henüz bir cevabı yok ne yazık ki. Evet, hepimiz çok özledik yarışmayı ve heyecanlanmayı… Ama en önemlisi bu zor günleri en iyi şekilde sağlıkla atlatabilmek.

Bu dönemi atlattıktan sonra geriye kaç yarış kalır tabii ki bilemiyoruz. Ama kendimize önümüzdeki sezon için önemli kararlar alabileceğimiz, yeni planlar yapabileceğimiz bir fırsat yaratabiliriz. Belli ki önümüzdeki sezon da bol yarışlı bir takvimle gelecek. Aklımıza gelen ilk soru ise “Hangi yarışa gireceğiz?” Hepsinin tadı farklı, birbirinden güzel organizasyonlar. Parlayan yıldız ise yükselen yarış sayısıyla Tosfed Baja Kupası. Farklı bir deneyim isteyenleri de TransAnatolia ve Baja Troia organizasyonları bekliyor. Her iki yarışta da start almış biri olarak, ulusal şampiyonanın başarılı sporcularının bu yarışlardan çok keyif alacağına inanıyorum.

Bunu bir düşünün…

Evde kalın, sağlıkla kalın.

Facebook Yorumları

yorum