Selami Sezer Kuyalnik Rallisi’nde

0
1985

Ukrayna’da ülkemizi temsil eden sporcumuz Selami Sezer 20-21 Ağustos 2016 tarihlerinde Odessa şehrinde yapılacak olan Kuyalnik Rallisi’nde start alıyor.

Sezer yarış hakkında şunları kaydetti;
“15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan elim olaydan sonra halkımızın birlik ve beraberlik duygularıyla daha da güçlü olarak kenetlendiği bu günlerde Ukrayna halkının daha ilk günlerden beri bize hem sosyal ağlar üzerinden hem de yüz yüze olarak gösterdikleri çok yoğun dostluk, destek ve moralmesajlarıyla bir kere daha yakından yaşadığımız Türkiye-Ukrayna dostluğu bu yarışta kelimenin tam manasıyla vücut bularak bu yarışın neredeyse bir demokrasi şenliği havasında geçmesini sağlayacak.

Bu yarışta otomobilimizi Türk bayrakları ile donatıyoruz, yerli ve yabancı katılımcılar Türk bayrakları ve Türkiye tişörtleriyle yarış alanını kırmızı beyaz renklerle şenlendirecekler.

Medya kuruluşlarının de büyük katılım göstereceği, Polonya, Moldova gibi ülkelerden pilotların ve hatta rallisever Ukrayna üst düzey devlet görevlilerinin de katılacağı şölen havasında geçecek bu yarış, bize sonucu ne olursa olsun Türkiye-Ukrayna dostluğunun kazanacağını gösteriyor.

Ayrıca bu yarışta ihtiyacımız olan yarış lastiklerini sağlayarak çok büyük bir jest yapan TOSFED ve nezdinde başkanı Sn. Serkan Yazıcı’nın değerli destekleri beni çok onurlandırdı.

Sözlerime son vermeden önce başta siz olmak üzere yıllardır haberlerimizi yaparak sesimizi duyurmamızı sağladıkları için tüm medya sponsorlarımıza, Türk Gönüllü Ralli Takımı için imkanlarını seferber eden tekstilci Murat Gönültaş, Ahmet Özünal ve Turgay Kılıç beylere ve ayrıca her rallide bize yol gösteren destek veren aziz dostum Viktor Şapovalov’a çok teşekkür ederim.”

Biz de sporcumuza başarılar diliyoruz…

Facebook Yorumları

yorum