Peugeot Ekibi Bir Kez Daha Zirvede

0
1625

Peugeot Sport Türkiye destekli Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, Eskişehir Rallisi ile birlikte bu sezon 4’üncü zaferini elde etti.

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5’inci yarışı olan ve bu yıl Avrupa Ralli Kupası‘na aday olarak düzenlenen Eskişehir Rallisi, 3-4 Eylül 2016’da gerçekleştirildi. Espark önünden başlayan rallinin ilk gününde, Şerif Yardımcı, Taner Türkkan ve Ömer Banaz özel etapları ile Büyükşehir Belediyesi seyirci özel etabı geçildi. Peugeot 208 T16 R5 ile mücadele eden Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, ilk etapla birlikte ele geçirdikleri liderliği gün sonuna kadar korumayı başararak günü, en yakın rakiplerinin 58.1  saniye önünde, ilk sırada tamamladı.
yagizavci_eskisehirrally16Ekipler, zorlu rallinin ikinci gününde Cahit Alkan ve Aydan Akal etaplarını geçtikten sonra zorlu ralliyi yine espark önünde noktaladı. Peugeot Sport Türkiye destekli Avcı-Gücenmez ekibi, podyuma bir kez daha ilk sırada ulaşan ekip oldu. Milli sporcular, bu zaferle 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası‘nda liderliklerini sürdürdü ve şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde etti.

yagizavci_eskisehirrally20162016 Türkiye Ralli Şampiyonası, 24-25 Eylül tarihlerinde İstanbul Anadolu yakasındaki İSOK İstanbul Rallisi ile devam edecek, 29-30 Ekim tarihlerinde Çorum’daki Hitit Rallisi ile de sona erecek.

Facebook Yorumları

yorum