Orhangazi Sprint Ralli Nefes Kesti

0
1812

Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK, uzun süredir özlemi çekilen gece rallisini “Sprint Rally” adı altında 25 Ekim pazar akşamı organize etti. Orhangazi Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen rallide, Orhangazi rallikros parkuru ve çevresinde belirlenen 3,30 kilometre uzunluğundaki toprak zeminli etap 3 kez geçildi.

İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli’den 19 sporcunun katıldığı rallide Renault Clio Ragnotti ile Hakan Ertarman-Emrah Ali Başo birinciliği kazanırken, ilk kez yarışan Rasim Saygın-Nevzat Kara Mitsubishi Lancer EVO 8 ile ikinci ve Burak Başlık-Şeyda Gökçen Demir de Fiat Palio ile üçüncü olarak finiş gördüler. Kategori 1 Burak Başlık, Kategori 3 Hakan Ertarman ve Kategori 5 Rasim Saygın zaferi ile sona ererken, Kategori 2’de Peugeot 106 GTI ile İzmir’den Uygar Birgili-Onurcan Şirin birinciliğe uzandı.

Dereceye giren sporculara ödülleri, Orhangazi Kaymakamı Yalçın Yılmaz, Orhangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Çiğdem Yılmaz ve BOSSEK Başkanı Atilla Beyhan tarafından verildi.

Facebook Yorumları

yorum