Orhan ve Burçin Fabia R5 ile WRC’de

0
481

Kurulduğu ilk günden bu yana, birçok motorsporları organizasyonunda global anlamda Türkiye’yi temsil eden ve büyük başarılar gösteren Toksport WRT, bir ilke imza atıyor. Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibi takım adına, Dünya Ralli Şampiyonası, WRC2 kategorisinde mücadele etmeye hazırlanıyor.
Avcıoğlu-Korkmaz sezonun son 2 rallisinde Skoda Fabia R5 otomobil ile mücadele ederek Türkiye’de bir ilke imza atmış olacak. Avcıoğlu Dünya çapında en çok tanınan ve en büyük motorsporları organizasyonlarından birisi olarak kabul edilen Dünya Ralli Şampiyonası’nın WRC2 kategorisine katılan ilk Türk pilot, oluyor.

Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, 05-08 Ekim tarihleri arasında, İspanya’da gerçekleştirilecek Catalunya Rallisi’nde start alacak. Asfalt ve toprak zemine sahip ralli etapları için tüm hazırlıklarını tamamlayan Avcıoğlu, aynı zamanda WRC2 kategorisinde elde edilecek geri bildirimler sayesinde WRC kategorisi için bugünden geleceğe yatırım yapıyor.
Avcıoğlu da bu önemli adım için “Toksport olarak WRC2’deki programımız Catalunya ve Galler Rallileri ile başlıyor, hedefimiz 2018 yılında gerçekleşecek şampiyonayı şimdiden takip etmek. Dünya Şampiyonası’nda WRC2 kategorisi R5 sınıfı otomobiller için rekabetin en yüksek olduğu şampiyona olarak öne çıkıyor. Burada başarılı olmak için tecrübeye ihtiyacımız var. 2018 ve gelecek dönemin vizyonu ile bu iki yarışı önemli bir hazırlık süreci olarak görüyor ve tecrübe kazanmaya gidiyoruz” yorumunda bulunarak hedeflerin büyük olduğu sinyallerini verdi.
Halen Balkan Ralli Kupası’nda lider konumda olan Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, Catalunya Rallisi’nin ardından Büyük Britanya’da Rally GB’ye katılarak WRC2 kategorisinde tecrübe kazanmayı sürdürecek.

Facebook Yorumları

yorum