Körfez’de Çifte Sezon Finali

0
1828

Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen ve PWR Balata‘nın ana sponsorluğunu üstlediği 2018 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası’nın dördüncü ve son yarışı 11 Kasım Pazar günü Tosfed Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştiriliyor.
Spor Toto, Red Bull, Power FM, Motul ve İnci Akü tarafından desteklenen yarış, yerli ve yabancı sporcuların hazırladıkları güçlü otomobillerin bol dumanlı kapı kapıya mücadelelerine sahne olacak.
Körfez’deki alışılagelmiş pistten çok daha farklı bir parkurda koşulacak yarışın antrenman turları saat 10:00-11:00 arasında gerçekleştirilecek ve eşleşmeler de saat 15:00’da başlayacak.

Aynı hafta sonu 2018 Türkiye Karting Şampiyonası 7. ve son ayak yarışları da TOSFED Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirilecek.
Senior/Master 22 tur, Junior 18 tur ve Mini kategori sporcularının da 15 turdan oluşan 3’er yarış yapacakları organizasyon 10 Kasım Cumartesi günü serbest ve resmi antrenmanlar ile başlayacak.  Saat 11:00’da başlayacak sıralama turları ile devam edecek ve 14.00’ten itibaren de Formula Junior, Mini ve Formula Senior/Master ilk yarışları koşulacak.
Organizasyonun ikinci günü 11 Kasım Pazar ise serbest ve resmi antrenmanların ardından saat 11:00’den itibaren Junior, Mini, Master/Senior sıralaması ile ikinci ve üçüncü yarışlar koşulacak, organizasyon saat 17:00’deki ödül töreni ile son bulacak.

Facebook Yorumları

yorum