Kemer’de Zorlu Ralli

0
1251

TOSFED Ralli Kupası’nın beşinci ve ilk toprak yarışı olan Antalya Kemer Rallisi, 01-02 Kasım tarihlerinde Antalya Kemer’de organize edildi. Kısa adı AMK olan Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Kemer Belediyesi katkıları ile  düzenlenen organizasyon, 154 km. uzunluğundaki parkurda 20 ekibin katılımı ile koşuldu.

01 Kasım Cumartesi akşamı Kemer Belediyesi önünde gerçekleştirilen seramonik startı ile başlayan organizasyonda ekipler, Pazar sabahından itibaren hem hava şartları hem de birbirleri ile zorlu bir mücadeleye giriştiler.

Kategori 1’de Lada Samara ile yarışan İstanbullu Gürkal Menderes-Metin Filiz ekibi birinciliğin sahibi olurken, yine İstanbul’dan cumhur Önder-Hakan Solay Citroen Saxo VTS ile ikinciliği ve yine aynı bölgeden Vehbi-Sonay Usluoğlu çifti de Peugeot 106 GTI ile üçüncülüğü elde ettiler.

Kategori 2’de ralliyi bitirme başarısı gösteren tek ekip İstanbul’dan Kutlu Demiriz-Erman AkgünFiat Palio ile birinciliği kazanan ekip oldu.

Kategori 3’de Bursa’dan Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol Renault Clio Ragnotti ile ilk sırada yer alırken, İstanbul’dan Ford Fista ST ile Yaşar Abay-Aykut Bilir ikinci ve Kocaeli’den Peugeot 206 RC ile Tansel Karasu-Yüksel Karasu kardeşler üçüncü sırada finişe ulaştılar.

Kategori 4’de birinciliği Citroen C2 R2 ile tecrübeli isim Yüksel Özgür-Sevilay Genç elde ederken, Fiat Palio ile İstanbul’dan Akın Bilgütay-Çiğdem Bayülgen ikinci ve Bursa’dan Opel Astra GSI ile Yiğit Yalçın-Aydoğan Mehmet Savcıer üçüncü sırada podyuma çıktılar.

Kategori 5 klasmanında ise İstanbul’dan Murat Güray-Hürol Menderes ekibi Renault Clio RS ile birinciliğe uzanırken, Bursa’dan Osman Karaosman-Serdar Yalçın Opel Astra G ile ikinciliğin sahibi oldular.

TOSFED Ralli Kupası 22-23 Kasım tarihlerinde Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından İstanbul Şile’de düzenlenecek final yarışı ile sona erecek.

Facebook Yorumları

yorum