Karting Şöleni Körfez’deydi

0
1345

2015 Türkiye Karting Şampiyonası’nda sezonun 3.yarışı 27-28 Haziran tarihlerinde Kocaeli Karting Kulübü tarafından İzmit Körfez Karting Pisti’nde düzenlendi.  Mini, Formula Junior, Formula Senior, Formula Master ve Rotax DD2 olmak üzere 5 ayrı kategoride koşulan yarışlarda 23 sporcu mücadele etti.

Mini 15 tur, Formula Junior 20 tur ve Formula Senior ile Formula Master ile Rotax DD2 ise 24 turluk 3 yarış üzerinden koşulan 3.ayak yarışları sonunda Mini kategoride Pars Erdem birinci, Ömer Asaf Kolot ikinci ve Zekai Özen üçüncülüğü kazanan sporcular oldular.  Formula Junior kategoride ise Mert Dalkıran birinciliği kazanırken, İzel Karasuikinciliği elde etti. Formula Senior kategorisinde 3 ayakta da birinciliği kazanan Berkay Beslerbirinci, bir diğer genç kadın sporcu Zeynep Şen ikinci ve Muratcan Eğilmez de üçüncü sırada podyumu oluşturdular.  Master kategoride ise Süleyman Sırrı Kolot birinciliği ve Mehmet Yamanikinciliği ve İbrahim Erkan da üçüncülüğü kazandılar. Rotax DD2 kategorisinde ise AzerbaycanlıGülhuseyn Abdullayev birinciliği, Berk Durak ikinciliği ve Mehmet Çınar da üçüncülüğü elde etti.

Toplam 6 ayaktan oluşan Türkiye Karting Şampiyonası’nın dördüncü 15-16 Ağustos 2015 tarihlerinde İzmir Karting Kulübü organizasyonu ile Uşak’ta düzenlenecek.

 

Facebook Yorumları

yorum