Karting Sezon Finali Körfez´de

0
1037

2015 Türkiye Karting Şampiyonası’nda sezonun 6. ve son yarışı 17-18 Ekim tarihlerinde İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü organizasyonuyla Körfez karting pistinde gerçekleştiriliyor.

Tüm kategorilerde büyük çekişmeye sahne olması beklenen sezon finalinde, Mini, Formula Junior, Formula Senior ve Formula Master kategorilerinde sporcular mücadele edecek. Ayrıca 17 Ekim Cumartesi günü PROKART olarak da bilinen İstanbul Karting Dayanlıklılık Birinciliği’nin de 5.ayak yarışları organizasyon kapsamında Körfez Pisti’nde olacak…

Formula Senior ve Formula Master pilotları, 24 Tur, Formula Junior 20 tur üzerinden yarışırlarken Mini kategori pilotları 15 tur üzerinden mücadele edecekler. Pazar günü koşulacak 3’er yarış toplamına göre ilan edilecek klasmanda dereceye giren sporcuların ödülleri saat 17:00’da törenle sahiplerini bulacak.

Bu yarış öncesi Mini kategoride 250 puanla Pars Erdem, Formula Junior’da 117 puanla Mert Dalkıran, Formula Senior’da 291 puanla Berkay Besler ve Formula Master’da ise 279 puanla Mehmet Yaman lider durumda yer alıyor.

Facebook Yorumları

yorum