Karting Fest Başlıyor

0
935

Hız ve heyecan severler için yepyeni bir organizasyon Karting Fest, motor sporlarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. 21 Mayıs’ta başlayacak organizasyon, üç hafta sonu Cumartesi ve Pazar olmak üzere, toplam 12 antrenman ve 6 yarış ile sona erecek. Adrenalin, hız ve heyecanın tek bir yerde toplandığı festivalde, her bir turda 12 araç ve 36 yarışmacı yer alacak. Geniş yaş aralığına hitap eden ve TOSFED’ten ulusal karting sürücü belgesi alan 13 yaş ve üzeri herkesin katılabileceği yarışlar TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Organizasyonda, 2022 model Vortex Rok GP Junior Cup motorlu Redspeed şaseye sahip araçlar kullanılacak ve  tüm mekanik servis hizmetleri organizasyon tarafından sağlanacak, Ayıca her yarışmacı her hafta sıfır set lastik kullanacak, tulum, ayakkabı ve eldivenler kişiye özel hazırlanacak.

TransAnatolia Genel Koodinatörü ve Karting Fest Kurucusu Burak Büyükpınar, uzun süredir bu organizasyona hazırlandıklarını belirterek, “Motorsporlarında uzun yıllara dayanan deneyimlerimizi bu projeye taşıdık. Otomobil sporlarına ilgi duyan ancak profesyonel olarak içinde yer alamayan kişiler için Karting Fest çok önemli bir fırsat. Profesyonel ekipmanlarla gerçekleşecek bu yarışlarda hem ekonomik anlamda daha erişilebilir bir katılım bedeli var hem de kısa dönemli takvimi dolayısıyla katılımcılar için planlanabilir bir organizasyon. Tüm motor sporları severleri Karting Fest’e bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Katılım bedeli 4.200 Euro+KDV olan Karting Fest yarışlarının, Youtube platformunda canlı olarak yayınlanması planlanıyor.

Facebook Yorumları

yorum