Kaan Oschersleben´den Puanla Döndü

0
1229

Audi Sport TT Cup serisinde yarışan milli sporcu Kaan Önder Almanya’nın Oschersleben pistinde koşulan sezonun 4. yarışından puanla döndü.

18 yaşındaki milli sporcu, Cuma günü yapılan serbest antrenmanları dokuzuncu sırada tamamladı. Cumartesi sabah yoğun sis yüzünde üç saat gecikmeyle başlayan sıralama turlarında ise; ilk yarış için 15inci, ikinci yarış için 8inci sıradan start alma hakkını kazandı. Birinci yarışta ilk virajdaki trafikten iyi sıyrılan Kaan, daha sonra üst sıralara çıkarak şampiyona pilotları arasında 10uncu sırada damalı bayrağı gördü.

İkinci yarışa da çok iyi start alarak başlayan Kaan, yarışın başında hızlı temposu ve geçişleriyle üst sıralara yükseldi ancak yaşadığı şanzıman sorunu yüzünden altı tur sonunda yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Kaan’ın bir sonraki yarışları 26 ve 27 Eylül’de Nürburgring pistinde gerçekleşecek.

Kaan Önder yarışın ardından; “İlk yarışa istediğim gibi ön sıralardan değil 15inci sıradan başladığım için ilk viraj kaosundan kurtulmak çok önemliydi. Gerçekten ilginç bir yarış oldu ama fazla etkilenmedim ve üst sıralara yükseldim. Pazar günü yapılan 2ci yarışa da gerçekten çok iyi başladım ve yeni lastiklerle tempom çok iyiydi. Bulunduğum pozisyondan daha ileriye gidebilecektim. Şanzıman arızası yüzünden 6cı turda yarışı bırakmak zorunda kalmam gerçekten çok üzücü. Haftasonu genelinde tempom çok iyiydi. Kendimi daha da geliştiriyorum, özellikle lastik optimizasyonunda önemli mesafe aldık ancak yaşadığım teknik arıza yüzünden malesef bunu gösterecek puanları alamadım.” açıklamasını yaptı.

Facebook Yorumları

yorum