Halikarnassos 29 Nisan’da Bodrum’da

0
2894

Kısa adı SMYRNOFF olan Smyrna Offroad ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED katkıları ve Bodrum Belediyesi desteğiyle düzenlenen Rally Halikarnassos, 29 Nisan-02 Mayıs 2021 tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşecek.
Bir yanda doğanın cömert davrandığı Bodrum’un güzellikleri, bir yanda zorlu etapları ile Rally Halikarnassos katılımcılarına unutulmaz anlar yaşatacak. Otomobil, motosiklet, SSV ve ATV kategorilerinde Ralli ve Raid olarak iki ayrı sınıfta gerçekleşecek organizasyonda katılımcılar zorlu özel etaplarda macera dolu dört gün geçirecekler.
Yarışla ilgili görüşlerini dile getiren TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar, “Geçtiğimiz yıl salgın nedeniyle gerçekleştiremediğimiz Rally Halikarnassos’u bu yıl üçüncü kez gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sezonun ilk Baja yarışı olma özelliğini taşıyan ve Bodrum’dan başlayarak Muğla’nın farklı noktalarında devam edecek yaklaşık 400 kilometrelik bir parkurda gerçekleşecek yarışta kıyasıya bir mücadele yaşanmasını bekliyoruz.” dedi.
29 Nisan Perşembe günü idari ve teknik kontrollerin ardından yapılacak seremonik startla başlayacak yarış, 02 Mayıs Pazar günü sona erecek. Rally Halikarnassos’un finiş ve kupa töreni Bodrum Belediyesi ev sahipliğinde ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Facebook Yorumları

yorum