ERC’de İkinci Randevu İspanya’da

0
1605

Castrol Ford Team Türkiye takımı, 4 sporcusu ile 4-6 Mayıs tarihleri arasında 2017 Avrupa Ralli Şampiyonası ikinci ayağı Kanarya Adaları Rallisi‘ne katılıyor. Şampiyonanın ilk ayağı Portekiz Azor Adaları Rallisi’ni takımlar sıralamasında 5. sırada tamamlamayı başaran CFTT, sezonun ikinci yarışı için Atlantik okyanusunda yer alan Kanarya Adaları’ndan da başarıyla dönmeyi hedefliyor…

Avrupa Ralli Şampiyonası 2017 takvimindeki ilk asfalt yarış olan ve bu yıl 41. kez koşulacak Kanarya Adaları Rallisi’nde ülkemizi Ford Fiesta R5 ile Murat Bostancı-Onur Vatansever ve Ford Fiesta R2T ile Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi temsil edecek.

Banaz-CFTT_ERC2017-AzoresCastrol Ford Team Türkiye takımının Türkiye şampiyonu pilotu Murat Bostancı Kanarya Rallisi öncesi yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Bizim için tamamen yeni bir yarış olan Azor Rallisi’nden sonra Avrupa Ralli Şampiyonası’na Kanarya Adaları Rallisi ile devam ediyoruz. Geçen sene bu yarışı Fiesta R2T ile yapmış ve bitirmiş olmanın bana avantaj sağlayacağını düşünüyorum ama yine de bu iki yarış kendine özgü koşulları ile yerel sürülerin güçlü olduğu parkurlar. Amacım; hızlı ama temkinli bir tempo ile yarışmak ve bu yarışı ilk 10 içinde bitirip, bu sezon asıl iddialı olacağımız yarışlar olan Yunanistan ve Kıbrıs rallilerinde en yüksek tempoya çıkmak.

Türkiye Ralli Gençler Şampiyonu ve takımın Eskişehirli genç sürücüsü Buğra Banaz ise yarışın kendisi için anlamını şu sözlerle ifade etti: “Avrupa’da yarışmak bana dünya çapında rekabetin ne seviyede olduğunu öğretiyor. Büyük dersler alıyor ve Ford Fiesta R2T aracımızla her geçen gün hızımızı arttırıyoruz. Benim için her şey şu an bir rüya gibi!..”

CFTT_ERC2017-Azores4 Mayıs Perşembe günü start alacak Kanarya Adaları Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye sosyal medya hesaplarından, www.fiaerc.com web adresinden ve Eurosport kanalından 5-6 Mayıs tarihlerinde yayınlanacak ERC (European Rally Championship) programından takip edilebilecek. Kanarya Adaları Rallisi’ne Avrupa Ralli Şampiyonası kapsamında 65, toplamda ise 125 araç katılacak.

Facebook Yorumları

yorum