EOSK Ödüllü Ralli Kupası Başladı

0
3294

Koronavirüs (Covid-19) salgını döneminde #HayatEveSığar #RalliEveSığar sloganlarıyla hayata geçirilen EOSK E-Ralli Kupası’nın ikinci serisi 07 Mayıs Perşembe günü tüm oyun platformlarına açık olarak başladı.

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen organizasyonunda R5 kategorisinde 132, R2 kategorisinde de 80 olmak üzere toplam 212 katılımcı, rekabete ortak olacak. 10 ralli, 80 özel etap ve 558,40 km boyunca mücadelenin yaşanacağı kupa, 23 günlük bir mücadelenin ardından 30 Mayıs 2020 Cumartesi saat 18:00’da son bulacak.
Burak Çukurova, Vedat Bostancı, Orhan Avcıoğlu, Burçin Korkmaz, Levent Ceylan, Burak Ertem, Onat Telkenar, Göksun Erkek, Tigin Kişmir, Koray Özkaplan, Metin Türkcan, Yiğit Top, Fatih Yalçınkaya ve Harun Özdemir gibi ralli dünyasından tanınan isimler de katılımlarıyla 2. ESOK E-Ralli Kupası’na heyecan katıyor.

Genel klasman haricinde R5 ve R2 kategorilerine ayrı puanlandırma ve ödüllendirme yapılacağı kupada ayrıca takımlar arasında ayrı bir klasman yapılacak. Ayrıca ilk kez açılan ve 4 katılımcının yer aldığı Kadınlar kategorisinde de ayrı bir klasman yapılacak.

23 gün sürecek organizasyonda, tüm yarışları direksiyon ile takip eden ve genel klasmanda birinci olan, ehliyet sahibi ve daha önce TOSFED lisansı almamış olan katılımcıya,  RallyAbroad tarafından EOSK’un düzenleyeceği ilk Ege Rallisi’nde kullanılmak üzere, marka ve modeli RallyAbroad Garaj tarafından belirlenecek olan bir yarış otomobili verilecek.

Facebook Yorumları

yorum