Elemeler Ağustos Ayında Körfez’de

0
1975

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından FIAT sponsorluğunda, 18-25 yaş arası genç sürücülere yarışma imkanı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ projesi kayıtları sona erdi…Tosfed_yildizini_ariyor_FiatEgea-901-31 Mayıs tarihleri arasında yapılan ve Çanakkale’den Gaziantep’e, Tekirdağ’dan Kastamonu’ya, Muğla’dan Giresun’a kadar onlarca farklı ilden yapılan başvuruların değerlendirilerek elemelere katılacak adayların listesi belirlendi. Eksik bilgi ve evrakları bulunan, kriterlere uygun olmayan adayların elenmesinin ardından 22’si kadın olmak üzere 333 aday elemelere katılmaya hak kazandı. Tosfed_yildizini_ariyor_FiatEgea-3ELEMELER İZMİT KÖRFEZ PİSTİ’NDE
Adayların kullanacağı tüm ekipmanların TOSFED ve FIAT tarafından karşılanacağı elemeler, 10-11-12-13 Ağustos tarihlerinde Kocaeli İzmit’te bulunan TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek. Özel olarak hazırlanan Fiat Egea yarış otomobilleri ile gerçekleştirilecek olan elemeler gymkhana formatında gerçekleştirilecek ve her aday 1 ısınma turu ve 2 de zamana karşı olmak üzere, parkuru 3 kez geçecek.
Adaylar açıklanan ilan edilen günlerde, saat 09.00’da TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde hazır bulunacak ve ilk olarak kayıt masasına başvurarak, ehliyet kontrolü, boy ve kilo ölçümünün ardından lisansları ve yaka kartlarını alacaklardır. Daha toplu olarak sonra brifinge geçilecek ve burada elemelerde uygulanacak kurallar, sürüş ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular aktarılacaktır.Tosfed_yildizini_ariyor_FiatEgea-5Brifingin ardından  tüm adaylar ilk olarak ısınma turlarını atacak, bu turların ardından da elemelerde esas alınacak zamana karşı turlara geçilecektir. TOSFED gözetmenleri tarafından fotoselli 1/100 hassasiyetinde chrono printerlar ile ölçülecek olan zamana karşı turlar arasından, en iyi olan değerlendirilecektir. Parkurun belirli bölgelerindeki her kuka/bariyer teması 2 saniye olarak adayın zamanına eklenecektir. Bu temaslar ile ilgili detaylar brifingde parkur krokisi üzerinde detaylı olarak adaylara aktarılacaktır.
Sportmenliğe aykırı ve/veya otomobile zarar vermeye yönelik kasti hareketleri tespit edilen adaylar, organizasyon komitesi tarafından ihraç edilecektir.Tosfed_yildizini_ariyor_FiatEgea-7FİNALLER ve EĞİTİM KAMPI EYLÜL AYINDA
4 gün boyunca yapılacak elemelerin ardından her gruptan 10 erkek sürücü ve Pazar günü yapılacak kadınlar elemelerinden de 5 kadın sürücü olmak üzere 45 kişi, Eylül ayında yapılacak finallere katılmaya hak kazanacaktır.

Adaylar yine TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek olan ve konaklama giderlerinin TOSFED tarafından karşılanacağı 2 günlük kampa katılacaklardır. Bu kamp sırasında teorik ve pratik ileri sürüş teknikleri, sportif sürüş teknikleri eğitimi alacak olan adaylar, ikinci gün sonunda zamana karşı yarışacaklar, 10 erkek ve 2 kadın sürücü ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ projesinde yarışmaya hak kazanacaktır.

Katılım listesi ve eleme programı www.tosfedyildiziniariyor.com web sitesinde yer alıyor…

Projeye başvuran tüm adaylara başarılar diliyoruz…

Facebook Yorumları

yorum