Egea Gençlerinin En Hızlısı Buğra

0
1876

Birbirinin eşi Fiat Egea 1.4 T-Jet’lerin kıyasıya mücadelesine sahne olan Egea Gençler Kupası‘nın ikinci ayağı Uluslararası Eskişehir Rallisi, Polikarbon, Port Alaçatı ve Kıyı İstanbul desteğinde yarışan Buğra Can Kılıç-Ali Emre Yılmaz ekibinin liderliğiyle sona erdi.

Kariyerine 2017 sezonunda TOSFED Yıldızını Arıyor projesine katılarak başlayan genç sporcu, 2018 sezonunda Egea Gençler Kupası ile birlikte rallilere geçiş yaptı. İlk sezonunda başarılı etap zamanlarıyla dikkat çeken Kılıç, 2019 sezonunun ilk yarışı Sarıkamış Rallisi‘ni iki çeker ve gençler klasmanlarını birinci olarak tamamlayarak sezona hızlı bir giriş yapmış oldu.

Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde Egea Gençler Kupası‘nı kazanmayı başaran Kılıç-Yılmaz ekibi, kupa lideri olarak geldikleri Eskişehir’de birinciliklerini tekrarlamayı başardı. Buğra’nın ardından Onat Telkenar-Efe Eryalaz ekibi Eskişehir’de ikinci sırayı elde ederken, Mehmet Can Dinç-Tunahan Aktaş da üçüncü olarak podyuma çıktı.
Egea Gençler Kupası’nda sezon 06-07 Temmuz’da İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenecek olan İstanbul Rallisi ile devam edecek.

Facebook Yorumları

yorum