Egea Gençler Kupası Sezona Hızlı Başladı

0
3203

Fiat tarafından düzenlenen Egea Gençler Kupası ikinci sezonu, 29’uncu kez organize edilen Obel Cıvata Ege Rallisi kapsamında start aldı ve kupanın ilk yarışında kazanan Buğra Can Kılıç-Ali Emre Yılmaz ikilisi oldu. İkincilik koltuğuna Onat Telkenar-Efe Eryalaz otururken, Mehmet Can Dinç-Tunahan Aktaş ikilisi ise yarışı üçüncü bitirdi.
Fiat Motor Sporları Takımı resmi pilotları Fatih Kara-Bilge Ayan ise iki çeker klasmanı ve Sınıf 3’te birinciliğe uzanırken, yarışı genel klasmanda beşinci sırada bitirdiler. Genç pilotlar klasmanında ise Fiat Egea ile ilk ralli deneyimini yaşayan Ali Türkkan elde ettikleri birincilikle ön plana çıkarken, Buğra Can Kılıç – Ali Emre Yılmaz ekibi de üçüncü olarak dikkat çekmeyi başardılar.
Ege Rallisi’ne 8 araçla katıldıklarını dile getiren Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas, “Sezonun ilk yarışını hedeflediğimiz şekilde tamamladık. Gençlere imkan sağlamaya ve sporumuzun gelişmesine öncülük ettiğimiz için mutluluk duyuyoruz. Yetenekli gençleri motor sporlarına kazandırmaya devam edeceğiz. Pek çoğu ilk kez Ege Rallisi’nde yarışan genç pilotlarımızın Fiat markası altında gelecekte de önemli başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Geçirdiğimiz başarılı hazırlık dönemi ve yarıştaki özverili performanslarından ötürü başta takım arkadaşlarıma ve destekçilerimize teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.
Falken yüksek performans lastiklerinin desteklediği Egea Gençler Kupası, 15-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 2019 FIA Avrupa Ralli Kupası‘na dahil Eskişehir’de düzenlenecek olan ESOK Rally ile sezona devam edecek.

Facebook Yorumları

yorum