EAMS Kartepe’den 8 Kupayla Döndü

0
173

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü işbirliğiyle düzenlenen AVIS 2024 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın heyecan dolu ikinci ayağına sis ve pus damgasını vurdu. Saat 10.00’daki ilk çıkışın startı, sis nedeniyle iki saat gecikme ile verilebildi. Beş ayrı kategoride toplam 30 sporcu Kartepe Tırmanma Yarışı’nın 5,87 kilometrelik zorlu parkurunu 3 kez geçerek yarışı tamamladı.
Sis, pus ve nemli ortamda gerçekleştirilen yarışta yedi sporcunun rekabet ettiği Kategori 1’de Saxo ile ilk iki çıkışta başarılı bir performans sergileyen Mehmet Gökseven’in son çıkışta şanzımandan kalması üzerine Palio’su ile Ege Asal Motorspor sporcusu Özgür Şenyüz podyuma ikinci olarak çıktı.  İzmirli kadın sporculardan Serap Kotan, Fiesta’sı ile podyumun hemen ardından 4’üncü olurken Kadınlar sıralamasında birinci oldu. Takım arkadaşı Yasemin Erikli Palio’su ile 6’ncı sırada finiş görürken Kadınlar sıralamasında ikinci sırada yer aldı.

Toplam on sporcunun parkura çıktığı Kategori 3’de Ege Asal Motorspor pilotları Fiesta R2T’li Murat Çetin podyumda üçüncü sırada yer alırken Corsa OPC ile yarışan takım arkadaşı Şevket Çınar 6’ncı sırada yer aldı. Mahalli klasmanda ise Murat Çetin birinci Şevket Çınar üçüncü oldu. Kategori 5’te BMW E36’lı Deniz Dursun ikinci olarak Ege Asal Motorspor takımını podyuma taşıdı. Kartepe Tırmanma yarışında elde edilen bu başarı, takımın patronu Mithat Diker ile takım direktörü Nusret Bayrakdar’ı son derece mutlu etti. 2024 AVIS Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 25-26 Mayıs tarihlerinde Ege Otomobil Spor Kulübü (EOSK) tarafından Aydın’da düzenlenecek Buharkent Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Facebook Yorumları

yorum