Besler Bu Kez Gönülleri Fethetti

0
1346

Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, İtalya’da yapılan Rotax İnternational Open yarışında inanılmaz bir performans ortaya koydu. Berkay, farklı kıtalardan 16 ülkenin en iyi 33 pilotu arasında en dikkat çeken isim oldu.

Adria’da 6 gün süren organizasyonda, 1302 metre uzunluğundaki pistin mükemmelliği, Formula 1 yarışlarını aratmayan organizasyon kalitesi, yoğun seyirci ilgisi ve birbirinden hızlı pilotlar, müthiş bir rekabeti beraberinde getirdi. Dünyanın en iyi ve zorlu serilerinden biri olarak kabul edilen Rotax Max’ın bu organizasyonu, otoritelerin gözünü Adria Raceway pistine çevirdi. İlk günden itibaren kaydettiği zamanlarla dikkatleri üzerine çeken Berkay Besler, 3 eleme yarışında da en hızlı isim oldu ve yarı finale pole pozisyonda başlama hakkını elde etti.

16 turluk yarışın start anında beşinci sıraya gerileyen temsilcimiz, ilk turdan itibaren yükselişe geçerek 9.turda liderliği geri aldı. Herkesin kazandı gözü ile baktığı sırada, açılan kapı nedeniyle Berkay, yarışı üçüncü bitirdi. 17 turluk final yarışında ise üçüncü cepten start alan sporcumuz, yaşanan karışıklık ve temaslar nedeniyle altıncı turda yedinci sıraya kadar geriledi. Ama pilotajı ve hızından izleyenlerin bile emin olduğu Berkay, rakiplerini tek tek geçerek, 13.turda 3.lüğe yükseldi ve lider ile aynı saniye içinde salise farklarıyla yer aldı. Sert bir virajda 2.sıradaki Denis Mavlanov’u geçmek için yaptığı müthiş atak tribünleri ayağa kaldırırken, sadece arka tekerleklerin ufak bir teması, milli Sporcumuzun çok istediği birinciliğin elinden uçup gitmesine neden oldu. Berkay, yaşanan bu talihsizlik nedeniyle Hollandalı Stan Pex’in kazandığı olduğu yarışı 23.sırada bitirebildi.

Bir sezonda yurtdışındaki rakiplerinin yarısından daha az uluslararası yarış yapma imkanı bulabilen Berkay Besler’in İtalya’da ortaya koyduğu performans, Adria’da en çok konuşulan konu oldu. Canlı yayında spikerin iki yarışın da büyük bölümünde milli sporcumuzdan bahsetmesi bunun en güzel örneğiydi. Sporcu kişiliği ile kendini çok sevdiren genç temsilcimiz istediği sonuca ulaşamasa da, ortaya koyduğu müthiş performans ile hem seyircilerin gönlünde taht kurdu, hem de otoritelerin dikkatini bir kez daha çekmeyi başardı.

Facebook Yorumları

yorum