Besler 5 Kıtanın En İyileri Arasında

0
1004

Milli Sporcumuz Berkay Besler’in de katıldığı Rotax Max Euro Challenge’da, sezonun ilk yarışı Fransa’da yapıldı. 30 Mart’ta start alan heyecan, 5 Nisan Pazar günü yapılan yarışlar ile tamamlandı.

Ülkemizi Senior kategorisinde temsil eden Berkay Besler, Salbris pistindeki mücadeleler sonunda büyük bir başarıya imza attı. 5 farklı kıtadan 22 ülkenin en iyi sporcularının katıldığı yarışlarda genç sporcu 60 rakip arasında sürekli zirvenin ortaklarından oldu.

Berkay İlk Yarış Sonunda Üçüncü Sırada

Nefes kesen mücadelelerin yaşandığı ve seyircilerin büyük ilgi gösterdiği yarışlar, Avrupa, Asya, Amerika, Afrika ve Avustralya olmak üzere 5 kıtadan 160’ın üzerinde sporcuyu Salbris’te buluşturdu.

Milli Sporcumuz Berkay Besler, organizasyonun ilk gününden itibaren elde ettiği derecelerle dikkat çekerken, sürekli zirve mücadelesinin içinde yer aldı. Berkay, Pazar günü yapılan 13 turluk yarı final yarışını 13,28,986’lık derecesiyle 3.sırada tamamlayarak 32 puanın sahibi oldu. 16 tur üzerinden gerçekleştirilen final yarışı ise tam anlamıyla heyecan fırtınası şeklinde geçti. Milli Sporcumuz Berkay Besler’in ikinciliğe kadar yükseldiği yarışı Avustralyalı pilot Pierce Lehane kazanırken, İngiliz pilotlar John Stewart ikinci, Jai Nijjar üçüncü oldu. Berkay Besler ise, 4.sırada yer aldı ve hanesine 49 puan daha yazdırdı.

Rotax Max Euro Challenge’da sezonun ilk yarışının ardından, puantajda 89 puanla Pierce Lehane ilk sırada, 85 puanlı John Stewart da ikinci sırada bulunuyor. Temsilcimiz Berkay Besler ise, 81 puanla üçüncü basamakta… Rakiplerine oranla çok daha az yarışma imkanı bulabilen Berkay, elde ettiği bu sonuçla büyük bir başarıya imza atarken, her yarışta kazananın değişebileceği Rotax Max serisinde şampiyon olabileceğinin sinyallerini verdi.

Facebook Yorumları

yorum