Berkay Podyuma Abone Oldu

0
1691

Belçika Genk pistinde 3-4 Eylül tarihlerinde düzenlenen BNL International Karting Series 3.ayağında milli karting sporcumuz Berkay Besler ikinci olarak yine podyumdaki yerini aldı.
Cumartesi ve Pazar günleri 2 ayak olarak koşulan yarış hafta sonunda, sıralamalar, ön eleme yarışları ve finallerden oluşan yoğun bir program takip edildi. Pazar günü finalde en hızlı tur zamanı yanı sıra, start sonrası oluşan kaosta 12. sıraya düşmesine rağmen , gösterdiği harika performans ile damalı bayrağı ikinci sırada gören sporcumuz, toplam puanlarda da yarışmayı ikinci sırada bitirerek bizleri bir kez daha gururlandırdı.

berkaybesler_emreergokcenBerkay yarışı “Her zamanki gibi bu yarışımızı da Bouvin Power ekibi ile yaptık ve hafta sonu performansımız mükemmeldi. Ancak Cumartesi günü kura sonucu gelen yarış lastiklerimiz çok verimsizdi ve şasenin bütün balansını bozdu… Buna rağmen alternatif çözümler üreterek bu sorunu hafiflettik… Pazar finali ise tek kelime ile mükemmeldi. Ekip olarak çok konsantreydik ve karşılığını aldık. Bu nedenle çok mutluyum” şeklinde değerlendirdi.
Milli sporcumuz Berkay Besler’in sıradaki yarışı 17-18 Eylül tarihlerinde Mariembourg pistinde koşulacak olan Belçika Karting Şampiyonası 5. ayağı olacak.

Facebook Yorumları

yorum