Bantboru Destekli İlayda Podyumda

0
1153

2016 Türkiye Offroad Şampiyonası’nı Sınıf 1 Şampiyonluğu ile kapatan 23 yaşındaki İlayda Hancı, yeni sponsoru BANTBORU renkleriyle TurkMotorspor.com desteğinde katıldığı Baja Turkey 2017’yi, TH1 kategorisinde 3. sırada tamamlayarak ve podyumda yer alma başarısı gösterdi.

500 kilometresi özel etap olmak üzere 812 kilometrelik parkurda, yarış sınıfındaki tek kadın pilot olan Hancı, ülkemizden ve 9 farklı ülkeden sporcularla rekabet etti.

6 Ayaktan oluşan Doğu Avrupa Baja takviminde yer alan ve ülkemizde ilk kez düzenlenen Baja Turkey 2017, İstanbul Offroad Kulübü organizasyonunda gerçekleşti. Çanakkale’nin eşsiz doğası ve tarihi mirası, Cumhuriyet Bayramı coşkusuyla da birleşerek, yarışa benzersiz bir atmosfer ve büyük bir anlam kazandırdı.

Dünyada üretilen her 100 otomobilden 4’ünün fren, debriyaj ve yakıt sistemlerinde ürünleriyle var olduklarını belirten Bant Boru CEO’su Sinan Gider, “İnsanların her gün kullandıkları otomobillerinde, performans ve güvenlik açısından kritik öneme sahip sistemlerde biz varız. Dünyanın en rekabetçi sektörleri arasında gösterilen otomotiv endüstrisinde, önde gelen markaların rekabetçi performansına destek oluyoruz. Türkiye’nin en rekabetçi sporcuları arasında yer alan şampiyon isim İlayda Hancı’ya destek vermek, bizler için büyük bir heyecan kaynağı. Cumhuriyet bayramı ile aynı zamana denk gelen, böylesine önemli bir uluslararası yarışta, BANTBORU Off-Road Team’in, bir Türk kadın sporcu pilotajında yer alması, bizler için ayrıca özel bir anlam taşıyor” dedi.

İlayda Hancı’nın etkileyici başarısından gurur duyduklarını vurgulayan Gider, “Yarış sınıfındaki tek kadın pilotun Türk olması ve böylesine güçlü bir performans göstermesi gururumuzu artırdı. BANTBORU Offroad Team pilotumuz İlayda Hancı’yı yürekten kutluyor, Cumhuriyet bayramında gelen bu başarıyı, ülkemize armağan ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Uluslararası sanayi ve ticaret alanında rekabet gücü giderek artan Türkiye’nin, spordan kültüre toplumsal alanlardaki başarılarıyla da beğeni topladığını vurgulayan Sinan Gider, “Dünyanın önde gelen şirketleriyle çalışıyoruz. Müşteri odaklı esnek iş anlayışımız, rakiplerimizde olmayan lazer destekli üretim hatlarımız, rekabetçi performansımız, bizi tercih edilen iş ortağı kılıyor. Farklı sektörlerde diğer Türk firmalarının da başarısını görmek bize mutluluk veriyor. Öte yandan, ülkemizin rekabetçi karakteri, spor sahnesinde de kendisini gösteriyor. Özellikle, bireysel ve takım sporlarında önemli başarılara imza atan Türk kadın sporcuların rekabetçi performansı, ülkemizin itibarına büyük katkı sağlıyor. Pilotumuz, şampiyon kadın sporcu İlayda Hancı ile iş birliğimizin, bu gurur ve heyecanı yeni başarılarla daha da ileriye taşıyacağına inancım sonsuz” şeklinde konuştu.

1994 doğumlu İlayda Hancı, offroad kariyerine 2013 yılında, babası Mehmet Hancı’nın copilotluğunda başladı. 2016 yılında Türkiye Offroad Sınıf 1 Şampiyonasını kovalayan ve sezonu bu sporda ülkemizin ilk kadın şampiyonu olarak kapatan Hancı, Baja Turkey 2017’de Batuhan Korkut copilotluğunda, BANTBORU renkleri taşıyan Suzuki Grand Vitara ile yarıştı.  TH1 Kategorisinde başarı kovalayan İlayda Hancı, yarış sınıfındaki tek kadın pilot olarak yer aldı. Uzun, zorlu ve rekabetçi bir yarışı iyi bir dereceyle bitirdiklerini söyleyen Hancı, “BANTBORU Offroad team ile, dünyanın en özel coğrafyalarından birinde, uluslararası bir yarışta yer almak çok güzel. Binlerce yıllık tarihi miras ve Çanakkale ruhu, bana ayrı bir güç verdi. Hedeflediğimiz dereceyi elde etmiş olmak, güvenimi ve ileriye dönük heyecanımı artırıyor” dedi.

Facebook Yorumları

yorum