Baja Kupası’nda Final Zamanı

0
2938

Marmara Baja Kupası’nın son ayağı BAJA İSOFF, İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) tarafından 15-16 Aralık tarihlerinde iki günlük bir yarış olarak İstanbul Park’ta organize ediliyor.

Üç ayaktan oluşan Marmara Baja Kupası’nda ilk ayak, 17-18 Kasım tarihinde İstanbulpark Spor Kulübü İPSK tarafından gerçekleştirildi. 211,79 km uzunluğunda bir offroad parkurunda 4 etap yarışan toplam 27 ekip içinde Genel Klasmanda ilk sırayı TH2 kategorisinde Nissan Xterra ile yarışan Kenan Çarpışantürk – Harun Çarpışantürk aldı.

01-02 Aralıkta Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından Bursa’da organize edilen ikinci ayak, Baja Apolyont’da 25 ekip 142 kilometrelik bir parkurda yarıştı. TH1, TH2 ve SSV kategorilerinde koşulan yarışta birinciliği Nissan Navara ile TH2 kategorisinde start alan Kenan Özsoy – Harun Deynek aldı.

BAJA İSOFF’ta 215 kilometre uzunluğunda hazırlanan parkurda ilk gün yaklaşık 9 km uzunluğunda bir seyirci etabının ardından 80,5 kmlik bir orman etabı yer alacak. İkinci gün iki orman etabı ve bir seyirci etabı koşulacak. Toprak ve kayalık bir zeminde koşulacak etaplarda, özellikle yağışlı geçen haftaların ardından zeminin iyice kayganlaşması ve su geçişlerinde su seviyesinin yükselmesi ekiplerin işini iyice zorlaştıracak olsa da yarışı daha heyecanlı ve keyifli hale sokacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Marmara Baja Kupasında ilk 2 yarış sonunda Kenan Çarpışantürk – Harun Çarpışantürk 37 puanla ilk sırada yer alıyor. İkinci sırada 24 puanla Kenan Özsoy – Harun Deynek ve üçüncü sırada 22 puanla Deniz Dağlı – Sibel Dağlı yer alıyor.

Marmara Baja Kupası’nın birincisi bu son yarışın ardından belirlenecek.

Facebook Yorumları

yorum