Baba Oğul Podyuma Tırmandı

0
4437

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Karşıyaka Belediyesi katkılarıyla düzenlenen 2016 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ilk yarışı 27 Mart pazar günü koşuldu.
V2 Challenge ile otomobil sporlarına adım atan 18 yaşındaki genç sürücü And Sunman, kariyerinin ilk tırmanma yarışında babası Gerçek Sunman ile benzer otomobiller ile aynı kategoride mücadele etti. Fiat 131’ler ile yarışan baba oğul haftasonunu başarılı bir şekilde tamamlamadı.
Historic rally ve klasik otomobil branşında mücadele eden Gerçek Sunman, Karşıyaka Tırmanma Yarışında oğlunu yanlız bırakmadı ve Kategori 1’de ikinciliği kazandı. And Sunman da GT Garage’da hazırlanan Fiat 131’i ile ilk yarışında mahalli kategori ikinciliğine uzanmayı başardı.
Baba oğul yine rakip olarak 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir’de koşulacak olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde start alacak. Sanırız And’ın ilk rallisi, eşi Gerçek Sunman’a copilotluk yapacak olan anne Bahar Sunman için ise en heyecanlı yarışlardan biri olacak…

Facebook Yorumları

yorum