Ayhancan Sanalda da Lider

0
4767

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada ara verilen motor sporları heyecanı simülasyon yarışlarıyla devam ediyor. Milli sporcu Ayhancan Güven de Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition simülasyon yarış serisinde mücadelesini sürdürüyor. İspanya’nın ünlü Katalonya Pisti’nde iki yarış üzerinden koşulan sezon açılışında ilk yarışı ikinci sırada tamamlayan Red Bull sporcusu Ayhancan, ikinci yarışı ise kazandı. Güven, ilk ayaktaki bu dereceleri ile şampiyonada 45 puanla ilk sıraya yükseldi.

Kısa bir açıklama yapan Ayhancan, “Simülasyon yarışlarının da ne kadar heyecanlı olabileceğini herkese kanıtladık. Şampiyonaya zaferle başlamak harika bir duygu.” ifadelerini kullandı. 

Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition Nedir?

Gerçek pilotların gerçek takımlarıyla dahil olacağı yarışlar 4 farklı pistte 4 ayrı günde düzenlenecek. Her bir yarış gününde iki yarışın (double header) gerçekleşeceği organizasyon 4 Nisan 2020’de başladı. Yarış günü formatına göre, önce 30 dakikalık bir antrenman turu yapılacak. 15 dakikalık sıralama turunun ardından ise günün ilk yarışı koşulacak. İlk yarıştan sonra 20 dakikalık bir ısınma turuyla pilotlar günün ikinci yarışına hazırlanacaklar.  Pilotlar ilk olarak Katalonya Pisti‘nde sanal direksiyonların başına geçtiler ve daha sonra Silverstone, SPA ve Monza pistlerinde heyecan devam edecek. Son yarış 16 Mayıs’ta koşulacak. Her ne kadar mücadele Porsche Mobil 1 Supercup’ın resmi pilotları arasında yaşanacak olsa da, organizasyona sürpriz misafir pilotlar da katılacak.

Facebook Yorumları

yorum