Apaydın Sezonu Podyumla Açtı

0
806

2019 sezonunun ilk tırmanma yarışı, kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 24 Mart Pazar günü Manisa Demirci yolunda organize edildi. Ulusal ve mahalli kategoride toplam 26 sporcunun mücadelesine sahne olan yarışta, üç çıkışta da kategori 2’nin en iyi zamanlarına imza atan Engin Apaydın, genel klasman ikinciliği derecesi ile de dikkat çekti.

HANKOOK lastiklerinin desteğinde Renault Clio Ragnotti ile yarışan Bursalı pilot, 3 çıkış olarak gerçekleştirilen yarışta sırasıyla 3.59.97, 3.56.85 ve 4.03.59 dereceleri ile sezonun ilk yarışından beklediği sonuçla ayrılmanın mutluluğunu yaşadı.
Yarışın ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Apaydın, “Geçtiğimiz sene  yalnızca evimizdeki ayağa katılarak bir sene ara verdiğimiz Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda olan mücadelemize 2019 sezonunda yeniden start verdik. Teknik yapısıyla beğenimizi kazanan Demirci’nin uçurumlu parkurunda mıcır sebebiyle her an risk altında yarışmak durumunda kaldık. Etabın son bölümünde yer alan uzun düzlük aracımıza uygun olmadığı için değerli zamanlar kaybetsek de, Demirci parkurundan limitleri dahilinde yüksek bir tempoda gitmeye çalışarak kategori 2 birincisi ve genel klasman ikincisi olarak yarışı tamamladık.” dedi.

Engin Apaydın, Tırmanma Şampiyonası’ndaki mücadelesine, 04-05 Mayıs tarihlerinde İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından Şile’de organize edilecek olan İSOK Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

 

Facebook Yorumları

yorum